טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

עורך דין גירושין

בעולם דיני המשפחה, דיני גירושין מהווים ענף מרכזי. אם גם אתם נמצאים לקראת או בתוך הליך כזה, חשוב להבין שלעורך דין גירושין יכולה להיות השפעה רבה על תוצאות ההליך שלכם. בכל הליך משפטי, אף פעם לא ניתן לדעת כיצד יסתיים ההליך. גם אם אתם בטוחים בצדקת דרככם, השופטים עלולים להפתיע אתכם, ואתם יכולים למצוא את עצמכם יוצאים מבית המשפט כאשר ידכם על התחתונה. בעוד שבהליכים אזרחיים המשמעות של ההפסד יכולה להיות כלכלית בלבד, בעולם הגירושין ההשלכות הללו הרות גורל. זו בדיוק הסיבה שעל המוניטין והניסיון של עורך דין לענייני גירושין פשוט אסור לכם להתפשר. למשרד עו"ד דודי מאור יש את כל הכלים שיוכלו לעזור לכם לצלוח את הצד המשפטי של הליך הגירושין, והם כאן כדי לספר לכם את כל מה שחשוב לדעת לפני הליך כזה.

תפקידו של עורך הדין לענייני גירושין

כאמור, להליך גירושין יש צד משפטי סבוך. בדיוק כמו שבצד הרגשי של ההליך הזה יש מי שמטפל, כך גם עורך הדין הוא זה שמנהל את הצד המשפטי של ההליך. חלק ניכר מהליך הגירושין הוא למעשה התנהלות בירוקרטית מול רשויות שונות במדינה. כדי שלא תאבדו את הידיים והרגליים בסבך הזה, עורך הדין יעזור לכם לפלס את הדרך בין שלל הרשויות הללו בצורה שתשרת אתכם.
עורך הדין הולך להיות היועץ שלכם בכל העניינים המשפטיים שקשורים לגירושין, וכמובן יעזור לכם לסיים את ההליך הזה כמה שיותר מהר עם תוצאות טובות. אז הדבר הראשון שעליכם לעשות בפתיחה של הליך כזה הוא קודם כל למצוא עורך דין מנוסה שיוכל ללוות אתכם לכל אורך התהליך.

ייצוג בבית המשפט

כמו בכל הליך משפטי, כדי שהטענות שלכם ישמעו בבית המשפט עליכם להיעזר בעורך דין. עורך דין לא רק יטען את דבריכם בפני בית המשפט אלא גם יערוך אותם בצורה כזו שהם יהיו משכנעים מבחינה משפטית. העולם המשפטי מחזיק בשפה מסוימת, ולא בטוח שהשופטים יראו הדברים כפי שאתם רואים אותם. תפקידו הראשון של עורך דין גירושין הוא פשוט לגשר על הפער הזה.

שלבי ההליך

לאחר ההחלטה לסיים את הזוגיות, מתנהלים במקביל שני הליכים. ההליך הראשון הוא הליך הלכתי – תורני שמתנהל בבתי הדין הרבניים של מדינת ישראל. לאור העובדה שהנישואין בישראל נוהגים על פי דיני התורה, גם הגירושין צריכים להתבצע בבית דין רבני. בתי הדין מתעסקים בדרך כלל רק בצד ההלכתי של הגירושין, ומשאירים את הצד המשפטי לערכאות הרגילות.
על פי החוק בישראל, כל זוג שמבקש לפתוח בהליך גירושין זקוק קודם כל לעבור הליך גישור. המטרה של ההליך הזה היא לראות האם הגירושין הם באמת המוצא האחרון של הזוגיות הזו, או שמא ניתן לפתור את המשבר ולתת לבני הזוג את האפשרות להמשיך הלאה בחייהם. במידה והגישור לא הצליח נפתח תיק משפטי ובו מתנהלים הצדדים המשפטיים של הגירושין.

גיבוש הסכמות

גם אם ההחלטה להתגרש היא החלטה סופית, עדיין ניתן לבצע הסכמות רבות עוד לפני הגישה לבתי המשפט, וכך לחסוך הרבה מאוד סבל במהלך ההליך המשפטי. להסכמות הללו יש כמובן תוקף משפטי אם מבצעים אותן בצורה נכונה, והן יעזרו לכם לקבל את מה שבאמת חשוב לכם, ולוותר על הדברים שפחות מהותיים אצלכם.
כמובן, כל הסכמה כוללת גם וויתורים, אולם אתם יכולים לפחות להיות בטוחים שלא תופתעו. ברגע שלא תגיעו להסכמות, אין לכם באמת שליטה על ההחלטה של בית המשפט, ולעיתים היא יכולה לבוא נגדכם בצורה קשה. חשוב לציין שיש לקבע את ההסכמות הללו כבעלות תוקף משפטי בעזרת עו"ד גירושין שמוסכם על שני הצדדים.

הסדרי ראיה

אחד התחומים שבו הכי חשוב לגבש הסכמות הוא הסדרי הראיה של הילדים במידה ויש. בהליך גירושין ישנה פגיעה משמעותית בילדים, ובתור הורים הגעה להסכמות ביחס להסדרי הראיה היא אחד הדברים הכי חשובים שאתם יכולים לעשות. תוכלו כמובן להתייעץ עם הילדים שלכם או לפחות להסביר להם את החלוקה עצמה, וכך להגיע לבית המשפט כאשר לפחות העניין הזה סגור וחתום.

חלוקת רכוש

צד נוסף בהליך הגירושין הוא חלוקת הרכוש. בתור בני זוג, סביר להניח שיש לכם לא מעט רכוש משותף. בין אם מדובר על דירה, רכבים, פיקדונות או חסכונות שונים, יש לבצע חלוקה מסודרת של כל הרכוש הזה. החלוקה הזו מתבצעת כמובן באופן משפטי, ותפקידו של עורך הדין שלכם הוא לוודא שאתם לא יוצאים נפסדים בסופה של החלוקה.
כאמור, כדאי לתכנן את החלוקה מראש בליווי עורך דין, וכך לא לא להגיע למצב שבו בית המשפט מכריע בסכסוך שנוגע לחלוקת הרכוש. גם אם אתם מרגישים שאין לכם את הכלים לבצע חלוקה כזו בצורה נכונה, עורך דין מתאים יוכל לעזור לכם לצאת עם חלוקה שתספק את שני הצדדים.

התמודדות נפשית עם גירושין
כאמור, עורך דין מטפל בעיקר הצד המשפטי של הליך הגירושין, אולם אי אפשר להתעלם מהצד הרגשי שנלווה להליך שכזה. מלבד השינוי המהותי שהחיים שלכם הולכים לעבור, מדובר על כאב עמוק ותחושת בדידות חזקה שעלולה לפקוד אתכם. גם אם זה לא התפקיד שלו, עורך דין מנוסה יוכל להעניק לכם תמיכה גם בהקשר הזה ולעזור לכם לצלוח את הגירושין גם מבחינה נפשית.

ניהול גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט

כפי שהבנתם, הליך גירושין שמתנהל בין כותלי בית המשפט הוא דבר סבוך שגם עלול לקחת לא מעט זמן. בסופו של ההליך אין לכם שום הבטחה שהרצונות שלכם יהיו אלו שאותם בית המשפט פסק. זו הסיבה שכדאי לכם להכיר את האפשרות של פנייה לעורך דין שמוסכם על שני הצדדים. עורך הדין ינסח הסכם גירושין עם כל הצדדים המשפטיים בצורה שמוסכמת על שני הצדדים, הסכם שכמובן יהיה בעל תוקף משפטי על כל המשתמע מכך.

פתרון סכסוכים

אם אתם נמצאים בליבו של דיון משפטי או שאתם בדרך לאחד כזה, חשוב להבין שמה שטוב לגירושין יכול להיות טוב גם לכם. במקום להתעמת עם הצד שכנגד, ולהיכנס להליך משפטי שאתם לא יודעים כמה זמן הוא ייקח, וגם כאשר הוא יסתיים לא בטוח שתהיו מרוצים, קיימת אפשרות לביצוע גישור.
הגישור הזה הוא בעל משמעות משפטית, והמדינה אף מעודדת אתכם לבצע אותו, מתוך הרצון להקל את העומס שרובץ על בתי המשפט. כמו בגירושין, גם בהליך גישור כזה המגשר מנסה לזהות את הנקודות הקריטיות לכל צד, וכך להגיע למצב שבו שני הצדדים יהיו מרוצים. אצלנו במשרד תוכלו לקבל שירותים גם בתחום של פתרון סכסוכים מחוץ לבית משפט.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות