טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

ביטול צוואה

ביטול צוואה

חוק הירושה התשכ"ה 1965– מכיר במספר דרכים אשר עלולות להוביל למצב של ביטול צוואה, חלק מהמקרים הינם מקרים של בעיות: במהות הצוואה, באופן עריכתה, בנסיבות עריכתה, בשל ניצול או בשל חסר בהליך הפרוצדוראלי של עשיית צוואה כשרה כדין. בנוסף ישנם מקרים של השפעה בלתי הוגנת על המצווה, חוסר תום לב וכדומה.

על מנת לבצע הליך של ביטול צוואה בשל אחד מן הפגמים או ההשפעות הבלתי הוגנות על היורשים או כל אדם שיש לו יד בדבר להגיש בפני הרשם לענייני ירושה בקשה לביטול הצוואה. לאחר הגשת הבקשה לביטול הצוואה הבקשה תועבר להתדיין בפני בית המשפט לענייני משפחה שלרוב יקיים הליך משפטי של הוכחות על מנת להכריע בפגמים אשר בגינם מבוקש לבטל את הצוואה.

ביטול צוואה על ידי עושה הצוואה

למעט המקרים בהם החוק מכיר בביטול צוואה בשל פגמים או הליכים לא כשרים בעת עריכת הצוואה, ישנם מקרים בהם המצווה בעצמו מבקש לבטל את הצוואה ולצוות צוואה חדשה במקומה. לא חסרים מקרים בהם נסיבות החיים מובילות אנשים לשנות את עמדותיהם לגבי מכריהם ולגבי רצונם, במקרים אלה מכיר המחוקק בזכותו של המצווה לערוך צוואה חדשה אשר תבטל את הצוואה הקודמת.

חשוב לציין על גבי הצוואה החדשה תאריך וכי הצוואה החדשה מבטלת וגוברת על כל צוואה או מסמך אחר שנחתם לפני חתימת הצוואה החדשה. בנוסף מבטל הצוואה רשאי לחתום בפני עדים על "כתב ביטול צוואה" על מנת לחזק את מעשה ביטול הצוואה.

תפקידו של עורך הדין

אין להקל ראש בכל הקשור לביטול צוואות, בתי המשפט לא ממהרים לבטל צוואות, להפך בתי המשפט סבורים כי יש לקיים את רצונו האחרון של המנוח טרם פטירתו. על מנת להתחיל הליך של ביטול צוואה מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בצוואות וירושות על מנת שיגיש בקשה לביטול הצוואה בצורה מפורטת לפי אחת העילות המובהקות לביטול צוואה. ביטול צוואה באמצעות עורך דין מגדילה את הסיכויים לשכנע את בית המשפט מדוע יש לבטל את הצוואה.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בצוואות וירושות באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות