טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

תשלום מדור

צרכים בסיסיים – הכרחיים

החוק קובע כי על האב לשאת בכל הוצאות הצרכים הבסיסיים של ילדיו הקטינים, הצרכים בסייסים הינם צרכים מהסוג הבא: מזון, ביגוד, הנעלה ומדור. הצרכים הבסיסיים הינם זהים לאדם עשיר ולאדם עני, לצרכים הבסיסים יתווספו עוד צרכים שבהם יישאו ההורים בחלקים שווים, כגון: הוצאות חינוכיות, הוצאות רפואיות חריגות, חוגים, מורים פרטיים, בילויים וכדומה.

 

תשלום דמי מדור

כחלק מהצרכים הבסיסיים של הקטינים מחויב האב לשלם ולספק לילדיו הקטינים קורת גג- המכונה בשפה המשפטית: "מדור". המדור ייקבע בהתאם לרמת החיים בה חיו הילדים לפני מועד הגירושין, האב ישתתף בעלות דמי השכירות או החזרי המשכנתא בהתאם למספר הילדים:

– עבור ילד אחד ישלם האב סך של 33% דמי מדור מסך דמי השכירות או המשכנתא.

– עבור שני2 ילדים ישלם האב סך של 40% מסך דמי השכירות או המשכנתא.

– עבור שלושה ילדים ויותר ישלם האב סך של 50% מדמי השכירות או המשכנתא.

279-1.jpg (430×287)

דוגמא לנגזרת דמי המדור

הורים גרושים ולהם 2 ילדים, דמי השכירות עומדים ע"ס 4000 ₪ ועלויות אחזקת המדור (חשמל, מים, ארנונה, וועד בית, גז) עומדים על סך נוסף של עוד 2000 ₪, סה"כ 6000 ₪.

סך של 6000 ₪ X  0.4 = 2400 ₪ עלות דמי מדור בהם יחויב האב.

 

רכיבי דמי המדור

תשלום דמי המדור מורכב מדמי השכירות או המשכנתא ועלויות אחזקת הבית, על האב לספק לילדיו תשלום דמי מדור בשווה לדמי שכירות לפי הקריטריונים הבאים: מספר החדרים בדירה ביחס לנפשות, סביבת המגורים ואיכות הדירה. בנוסף לשווי דמי השכירות יש לקחת בחשבון גם את עליות אחזקת דמי המדור, כגון: עלויות  החשמל, עלויות הארנונה, עלויות המים, עלויות הגז, ועד בית וכדומה.

 

עורך דין העוסק בתשלום מדור

כחלק בלתי נפרד מהליך הגירושין ופרוק התא המשפחתי ייקבעו תשלומי דמי המזונות והמדור בין אם בהסכמה ובין אם בהחלטת בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. לדמי המזונות והמדור משמעות המשליכה על העתיד הן של הקטינים והן של בני הזוג המתגרשים, אם אתם במצויים בהליך גירושין רצוי להיוועץ בעורך דין העוסק בענייני משפחה על מנת שיסייע לכם למצות את מלוא זכויותיכם וזכויות הקטינים על פי דין.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בענייני משפחה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות