טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

תכנון ובניה

תכנון ובניה הנו תחום מורכב בכל מה שנוגע למקרקעין ולקידום תכניות נדל"ן. תחום זה יכול להיות מגוון מאוד ולנוע בין שינוי קל בדירת מגוריו של אדם פרטי ועד אישורים של תוכניות מתאר ברמה העירונית והאזורית. כך או כך ישנה חשיבות להיוועץ עם עו"ד מקרקעין, אשר מחזיק בניסיון רב בתחום התכנון והבניה ויוכל לדאוג לאינטרסים שלכם ולפעול בצורה יעילה ומהירה.

 

תכנון ובניה – וועדות והיתרים

בישראל ישנו מגוון רחב של מוסדות תכנון בתחום הבנייה כמו המועצה הארצית לתכנון ובנייה, ועדה לתשתיות לאומיות, ועדה מחוזית, ועדה מקומית ועוד. חוק התכנון והבניה הוא חוק שמסדיר את פעולות המוסדות האלה ומגדיר מה נחשב עבירה ומה לא. למשל, על מנת להשתמש במקרקעין יש לקבל היתר ואין לחרוג מגבולות היתר זה לשימושים אחרים.

כך שגם אם ברשותכם אדמה חקלאית למשל, ואתם מעוניינים לבנות במסגרתה בניין, לא תוכלו לעשות כן עד שלא תקבלו היתר. בדומה לכך, גם בשטח הפרטי שלכם בתוך העיר לא תוכלו לעשות תוספות לדירה כרצונכם, אלא תצרכו לקבל אישור שמוודא שהשינוי לא מפריע לתכנית המתאר העירונית.

 

חשיבות הייעוץ המשפטי

הייעוץ המשפטי במסגרת הליכים של תכנון ובניה הוא חשוב ביותר ומעניק ליווי מקיף ומקצועי. עורך דין מקרקעין המלווה את הלקוח, עושה זאת החל מהכנת תכניות המתאר ועד תכנונן ואישורן בוועדות השונות. כמו כן, חשוב לבצע תיאום אסטרטגי עם בעלי המקצוע, פגישות עם הגורמים המוסמכים במוסדות התכנון ובמידת הצורך, להשתמש בנקיטת הליכים משפטיים כמו הגשת ערעורים, עתירות מנהלתיות וכיו"ב על מנת להציל את הפרויקט.

ככל שעורך הדין יהיה בעל מומחיות וניסיון רבים יותר, כך ההליכים המורכבים במסגרת התכנון והבניה ינוהלו בצורה מהירה יותר. כמו כן, עורכי דין יכולים להשתמש ברשת ענפה של קשרים שכבר הצליחו לטפח, ובאמצעות כך להעניק טיפול מקיף ואיכותי יותר ללקוח.

מעוניינים בעורך דין מקרקעין שיסייע לכם בתחום התכנון והבניה? המומחים של פורטל דין נט יעשו בשבילכם את העבודה! השאירו פרטים בעמוד "צור קשר" ונדאג לכם בהקדם האפשרי.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות