עולם הנדל"ן הישראלי מאפשר הרבה הזדמנויות כלכליות וכיום, נכס נדל"ן הנו יקר מפז ובמרבית הפעמים, הוא כל הונו ורכושו של הבעלים. על כן, בעלי דירות רבים חוששים לגורל הנכס שלהם, במיוחד אם הם משכירים אותו באופן קבוע. המצב שבעלי הדירות הכי חוששים מפניו הוא פינוי מושכר, מצב בו השוכרים מסרבים לעזוב את הדירה, אך לא משלמים שכר דירה וחשבונות. במצב כזה מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד מקרקעין שיוכל להבטיח את ההגנה על הנכס שלכם בצורה הטובה ביותר.

מושגים שצריך להכיר בעת פינוי מושכר

  • דין עצמי ופינוי בכוח – במצב בו שוכרים לא מפנים את הדירה לא ניתן על פי חוק לפנות אותם בכוח, גם אם סעיף זה קיים בחוזה בינהם. עם זאת, עשיית דין עצמי מגנה על המשכיר כנגד תביעה אזרחית / נזיקית.
  • מכתב רשום – יש לברר עם השוכר את הסיבה לאי התשלום, מכיוון שיכול להיות שמדובר בתקלה טכנית. השלב הבא יהיה לשלוח מכתב רשום לשוכר, לציין את דבר ההפרה ולתת לו אפשרות לתקן את הבעיה בתוך פרק זמן מוגבל.
  • תביעה לפינוי ופיצוי – אם כלום לא עזר, יש לפנות בתביעה לפינוי המושכר לבית משפט. על מנת לזרז את ההליך יש להפריד את הליך פינוי הדירה מהנזקים הכלכליים, שעבורם ניתן להפעיל את הביטחונות שנלקחו בתחילת השכירות או דרך הערבים.

חשיבות ההיוועצות של עו"ד מקרקעין

פינוי מושכר הוא מצב בעייתי שאדם מן היישוב לא יידע איך להתמודד איתו בצורה יסודית. על כן, ההיוועצות בעו"ד יכולה להגן על הנכס שלכם ולצמצם את הנזקים הכלכליים שיכולים להיווצר כתוצאה מכך. כיום כבר ניתן לסיים תביעה לפינוי שוכר בפרק זמן קצר ואף לקבל פסק דין שמורה על פינוי בתוך 60 יום מהגשת התביעה.

נתקלתם בשוכר שמפר את ההסכם ומסרב להתפנות מהנכס? פנו אל משרד עו"ד ד. מאור ושות' להתייעצות בנושא. עו"ד מקרקעין מנוסה יוכל להגיש תביעה כבר בימים הראשונים לטיפול בתיק וכך יהיה ניתן לקצר את זמן השהות הלא רצויה של השוכר ולהחזיר את השליטה במושכר לבעלים.

מוזמנים לפנות בכל שאלה