טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

מהו פינוי בינוי

תחום דיני מקרקעין מאגד בתוכו נושאים רבים, ביניהם גם פינוי בינוי. עורכי דין פינוי בינוי הם אנשי מקצוע מומחים בדיני מקרקעים בכלל ובעסקאות פינוי בינוי בפרט. הם מלווים דיירים במהלך העסקאות, כדי לוודא שהן נכונות להם, ובוחנים את כל פרטי העסקה על בוריה, כולל ניהול מו"מ עם היזמים במגמה לשפר ככל האפשר את תנאי עסקה זו.

עסקת פינוי בינוי נולדה מתוך מחשבה לחדש את פני העיר. במסגרת עסקאות אלו מפונים דיירי שכונות מגורים ישנות ומוזנחות מביתם ובמקומם נבנים מבנים חדשים עם דירות חדשות ומשופרות. בתום הבנייה שבים הדיירים לדירות חדשות, גדולות יותר, בשכונה שהופכת למודרנית ועם תשתיות מפותחות ואלמנטים נוספים המשביחים את ערך הדירה, כמו ממ"ד, מרפסת, מעלית, מחסן, או חניה תת קרקעית.

יזם הפרויקט מקבל את הזכות לבנות מגדלי מגורים גבוהים יותר מהמקוריים, כך שיוכל למכור את הדירות שהוסיף למבנה ושאינן שייכות לדיירים.

הרשות המקומית מרוויחה חזות עיר משופרת, חידוש התשתיות מסביב לשכונה הישנה על חשבון היזם והגדלת המוניטין של העיר, עם שכונה חדשה ומודרנית שתמשוך אליה תושבים חדשים.

הדייר עצמו מרוויח דירה חדשה לחלוטין שערכה רב יותר מאשר היה בדירה הישנה, סביבת מגורים נעימה ומשופרת ולעתים גם תשורות נוספות מהקבלן, כמו כסף, מכשירי חשמל וכדומה. במשך כל תקופת הבנייה מממן היזם לדיירים דמי שכירות לדיור חלופי.

עורכי דין פינוי בינוי

תפקידו של עו"ד פינוי בינוי בליווי העסקה הוא רב משמעות. מדובר על עסקה שהיא מהמורכבות בעסקאות מקרקעין וחשוב שהתהליך ילווה על ידי עורכי דין פינוי בינוי עם התמחות בעסקאות אלו.

נהוג שכל הדיירים ממנים מטעמם עורך דין, שמלווה את מהלך העסקה מול היזם ומבטיח את מימוש כל זכויותיהם הקנייניות בכל שלבי התהליך ועד לקבלת הדירה החדשה. לעסקאות אלו ישנם היבטים רבים ומורכבים של החוק, ביניהם אספקטים בתחום המיסוי, שמאות, תכנון ובנייה, שעבודים, בטחונות ואף היבטים מסחריים.

עורכי דין פינוי בינוי מוודאים כי היזם מספק בטחונות לדיירים, עומד בלוחות הזמנים, מבטיח את רישום זכויותיהם והתוספות המגיעות לדיירים, כמו שטחים ומתקנים, ביניהם מחסן, חניה ועוד.

עו"ד פינוי ובינוי

חשיבות מינוי עו"ד פינוי ובינוי היא אקוטית. הדיירים למעשה מוסרים ליזם את דירותיהם הישנות ועליהם להיות מכוסים במאת האחוזים כדי להבטיח לעצמם לקבל אותן בחזרה אחרי השיפוץ והבנייה החדשה.

עוד לפני חתימת העסקה רצוי לקבל ייעוץ ראשוני וחוות דעת של עו"ד פינוי ובינוי כדי לבחון את כדאיות העסקה ובניית אסטרטגיה לניהול משא ומתן עם היזם.

עו"ד מקרקעין שמתמחה בעסקאות פינוי בינוי הוא הכתובת שלך. עורך דין כזה הוא בעל נסיון רב בהשגת התנאים הטובים ביותר לדיירים מול היזם, בעל נסיון בייצוג הדיירים והוא יוודא שההסכם מגן עליך ומבטיח להשיג לך את התנאים הטובים ביותר. הליווי, כאמור, מתחיל משלב בחינת העסקה וכדאיותה ועד לקבלת המפתחות לדירה החדשה.

כדי למצוא עורך דין פינוי בינוי מהשורה הראשונה נדרש חיפוש אינטנסיבי וביצוע סקר שוק. תוכל לקצר תהליכים ולהיעזר בפורטל עורכי הדין, דין- נט, שם תמצא בהליך חיפוש ממוקד וקצר עורך דין מומחה בתחום פינוי ובינוי ואף בסמוך למקום מגוריך, שישמח לייעץ וללוות אותך בכל התהליך.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות