עורך דין מסחרי

תחומי העיסוק של עורכי דין מסחרי כוללים דיני חוזים, ייעוץ משפטי לחברות, הסכמי עבודה, דיני חברות ותאגידים, מכרזים, השקעות, ליטיגציה, הקמת חברות או פירוקן, סימני מסחר וזכויות קניין, צרכנות, רכישות ואף דיני אינטרנט.

ניתן לראות כי בכל תחום הקשור לעולם הסחר, הוא תחום העיסוק של עורכי דין מסחרי, אשר אינו מייצג אדם אלא ישות משפטית, כמו חברה, תאגיד או עמותה. אם עומד אדם מטעם אותה היישות למשפט, הוא עשוי לייצג אותו אך לא כאדם פרטי אלא כחלק מיישות זו.

הייצוג של עורכי דין מסחרי מתבצע מול הרשויות, ביניהן משרדי הוצאה לפועל, רשויות המס, רשם החברות, רשם סימני מסחר, רשם הפטנטים, רגולטורים, מרשם המקרקעין, מס הכנסה וועדות ממשלתיות.

עורך הדין מקבל ייפוי כוח מהחברה וכך הוא יכול לפעול בשמה, תוך שמירה על חסיון בינו לבין הלקוח, הלא הוא הארגון, או החברה. הוא נגיש למסמכיה החברה ואינו מחויב למסור או לפרסם מידע הידוע לו על החברה אותה הוא מייצג.

עו"ד מסחרי

אם החברה מנהלת עסקאות בין לאומיות, מייצג אותה עו"ד מסחרי שבקיא גם בהלכות מדינות שונות, או שהוא נעזר במשרדים מהמדינה הרלוונטית, המכירים את החוק המקומי על בוריו.

ברוב המקרים עוסק עו"ד מסחרי בייצוג החברה במגוון רחב של סיטואציות, ופחות במשפט. לכן, בחירת עו"ד מסחרי צריכה להיות מושתתת יותר על איש מקצוע בעל יכולות מרשימות בהובלת תהליכים, בניהול משא ומתן, במציאת פתרונות מול הרשויות השונות וייעול ההתנהלות בחברה אותה הוא מייצג, זאת בנוסף ליכולותיו המשפטיות.

כשאתה מחפש עורך דין מסחרי, חשוב להתמקד בנקודות שהועלו במאמר זה ולחפש את איש המקצוע המומחה, הבקיא בדיני מסחר ושבאפשרותו לבחון כל חוזה, לבדוק כל התקשרות עסקית ולהוביל את החברה קדימה, תוך הגנה על האינטרסים שלה.

תוכל לעשות זאת בסיוע פורטל עורכי הדין, דין- נט ולמצוא, בהליך חיפוש יעיל וממוקד, עורך דין מסחרי, בעל שם ומוניטין ובסמוך לאזור פעילות הארגון. את המענה מעורך הדין תקבל בתוך זמן קצר לאחר שתמלא את פרטיך בטופס ההתקשרות המקוון.

מוזמנים לפנות בכל שאלה