רשלנות רפואית בשיניים

כל טיפול שיניים שמהלכו או כתוצאה ממנו נגרם נזק למטופל הוא בעל סבירות גבוהה להיות טיפול  רשלני.

רשלנות רפואית שיניים יכולה להיגרם גם לפני תחילת הטיפול, למשל אבחון שגוי של המצב, על ידי רופא השיניים או כל גורם אחר בצוות המטפל. בעקבות אבחון שגוי יכול להיות שתקבל טיפול מיותר, מורכב, כואב יותר או יקר יותר.

אבחון תקין של רופא שיניים הוא הליך בו מתבצעים מספר שלבים, למשל בדיקה יסודית של האזור המטופל, הפנייה לצילום שינים כדי לאשש את השערת הרופא לגבי הבעיה ופענוח נכון של התוצאות, כדי לדעת באיזה טיפול לנקוט או לאיזה רופא מומחה יש להפנות את המטופל.

סיבות שכיחות לרשלנות רפואית שיניים הן אבחון שגוי של הבעיה, פענוח שגוי של תוצאות הבדיקה או צילומי השיניים, אי ביצוע של בדיקות מקדימות שהן חיוניות להמשך הטיפול, חוסר בידע מקצועי רלוונטי, פיזור דעת ועוד.

במהלך טיפול השיניים עצמו קיימים מצבים רבים הנחשבים לרשלנות רפואית, ביניהם שימוש בחומרי הרדמה לפני וידוא רגישות אליהם אצל המטופל, מתן טיפול ללא נסיון מקצועי או ידע בתחום הרלוונטי, אי ביצוע בדיקות מקדימות, קביעת תוכנית טיפול מבלי לברר היסטוריה רפואי או רגישות לתרופות, אי מתן מידע למטופל בדבר החלופות העומדות בפניו, זאת במקרה ונדרש ניתוח שיניים כירורגי (אי מתן הסכמה מדעת מצד המטופל) ועוד.

יכול להיות שלאחר טיפול השיניים נגרם לך נזק, הן פיזי והן רגשי. יכול להיות שבעקבות הטיפול אתה סובל מכאבים עזים ומסבל מיותר ואף מהוצאות כספיות גבוהות ששולמו עבור הטיפול ועבור תיקונים, תרופות הרגעה ושיקום הפה.

כל המצבים המתוארים הם עילה ברורה להגשת תביעה על רשלנות רפואית שיניים.

עורך דין לרשלנות רפואית בשיניים

אם נגרם לך נזק, או סבל וכאב מיותר במהלך ובעקבות טיפול שיניים, זה הזמן לבחון האם מדובר ברשלנות רפואית. נזקים כמו קושי בלעיסה לאחר טיפל, אובדן תחושה בפנים, נזק אסתטי, כאבים מיותרים במהלך הטיפול ועוד, הם סיבות מספיקות לבחינת אפשרות תביעת רשלנות רפואית בשיניים.

חשוב לזכור כי חובת ההוכחה של הקשר הסיבתי בין טיפול השיניים לבין הנזק שנגרם חלה עליך, התובע.

תוכל לבצע את הבירור והבדיקה בסיוע עורכי דין רשלנות רפואית בשיניים, שיש להם את ההבנה המשפטית ואת ההיכרות עם תחום הרשלנות הרפואית בכלל ועם הרשלנות הרפואית בשיניים בפרט.

תחום הרשלנות הרפואית שייך לדיני נזיקין, אולם לא די למצוא עו"ד נזיקין, אלא חשוב מאד לוודא שיש לו את הידע המשפטי הנרחב בתחום הרשלנות הרפואית.

רק כך, בעזרת עורכי דין רשלנות רפואית בשיניים תוכל לקבל את הליווי, הייעוץ והייצוג המשפטי ההולם ביותר.

כדי למצוא משרד עורכי דין רשלנות רפואית בשיניים, אתה יכול להיעזר בפורטל דין נט, שם תמצא עורך דין מוביל בתחומו ואף בסמוך לאזור מגוריך. מלא את פרטיך בטופס המקוון שבאתר ועו"ד מומחה יחזור אליך במהירות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה