טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

עורך דין למשפט אזרחי

ענפי משפט אזרחי

להלן פרוט ענפי המשפט האזרחי העיקריים:

  • דיני עבודה – ענף משפטי העוסק בכל הקשור בהתחייבויות יחסי עובד מעביד וארגוני עובדים.
  • דיני חוזים – ענף משפטי העוסק בהתחייבויות חוזיות בעל פה ובכתב.
  • דיני משפחה – ענף משפטי העוסק בכל הסוגיות, הסכסוכים והתביעות בין בני משפחה.
  • דיני נזיקין – ענף משפטי העוסק בכל נזק שנגרם על ידי הפרט האחד כלפי השני.
  • דיני קניין – ענף משפטי העוסק בכל הקשור לבעלות ורכושו של הפרט.
  • משפט מסחרי – ענף משפטי העוסק בחברות מסחריות והתנהלותן .

כל פנייה לבית המשפט באחד מענפי המשפט המפורטים לעיל תחשב פנייה במסגרת המשפט האזרחי, על מנת למצות את הזכויות באחד מענפי המשפט האזרחי יש לפנות לעורך דין אזרחי העוסק והמתמחה בענפי משפט אלה.

עורך דין אזרחי חותם על מסמך

תביעות במשפט אזרחי

עו"ד אזרחי יגיש תביעות אזרחיות עד לגובה של 2,500,000 ₪ לבית משפט השלום הינו הערכאה המוסמכת לעסוק בתביעות אזרחיות עד לסכום זה, כל תביעה שסכומה עולה על סכום זה תוגש באופן ישיר לבית המשפט המחוזי. בבית המשפט העליון ידונו ערעורים לאחר שהוגשו לבית המשפט המחוזי. עתירות בג"ץ (בית דין גבוה לצדק) הינן עתירות העוסקות כנגד המדינה.

במשפט האזרחי כל אזרח במדינת ישראל יכל לתבוע את הפרט באמצעות עורך דין אזרחי ובמידה והפרט פעל בניגוד לחוק או במידה וברצונו של התובע למצות את הזכויות המגיעות לו על פי הדין. במידה ובית המשפט יימצא לנכון להכריז כי הנתבע הפר את החוק או פגע בזכויותיו של התובע, הנתבע יקבל סנקציה עונשית כמפורט בחוק בהתאם למעשה או המחדל בגינו הוא נתבע.

 

מהי תביעה אזרחית נגררת?

תביעה אזרחית נגררת הינה תביעה שמוגשת בעקבות הרשעה בהליך פלילי שהתקיים בעניינו של נאשם. מדובר בתביעה אזרחית לגמרי בתחום הנזיקי כספי, בתביעות מסוג זה תפקידו של בית המשפט האזרחי להשיב את המצב לקדמותו באמצעות סיוע- פיצוי כספי שייפסק לטובת הנפגע בעבירה, על מנת לשפות אותו בעבור הנזקים שנגרמו לו על ידי הפוגע (הנאשם בהליך הפלילי).

תביעות מסוג זה הינן תביעות פשוטות יחסית מכיוון שהתובע לא צריך להוכיח את עצם ביצוע העברה ואת אחריותו של הפוגע או הקשר העובדתי של הפוגע בעת ביצוע העברה, מכיוון שהתביעה כבר נקבע במסגרת ההליך הפלילי ולכן כל שנותר לתובע הוא רק להוכיח את הנזק שנגרם לו בפועל. תביעה אזרחית נגררת תידון בפני אותו שופט שדן בתיק הפלילי וזאת בשל העובדה כי השופט כבר מכיר את התיק.

במקרים בהם לא ניתן להגיש תביעה אזרחית נגררת תמיד עומדת לתובע הזכות להגיש תביעה אזרחית רגילה, מדובר במקרים הבאים:

  1. הפוגע יצא זכאי בהליך הפלילי.
  2. חלפו יותר מ-90 ימים ממועד הפיכת פסק הדין לחלוט.
  3. היו מספר פוגעים וההליכים הפלילים כנגד כל אחד מתנהלים בנפרד, או שרק הוגשו חלק מכתבי האישום.
  4. במקרה בו היו מספר נפגעים, אך חלקם הוסרו מכתב האישום.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה במשפט אזרחי והגשת תביעות אזרחיות באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות