טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

עורך דין לדיני עבודה

בין אם אתם שכירים, עצמאיים או מעסיקים, כנראה שתתקלו באירועים שיצריכו סיוע עורך דין דיני עבודה. במסגרת כך, תדרשו להבין לאילו זכויות אתם זכאים במסגרת חוזה העבודה שלכם ובמידה שאתם עומדים בפני פיטורים או פרישה – לוודא כי אתם מקבלים את הזכויות והפיצויים הנלווים לכך. יחד עם זאת, כמעסיקים, תדרשו להתמודד עם הסכמי עבודה וראוי לוודא כי אתם מבצעים זאת במסגרת דרישות החוק. 

 

מהם דיני עבודה?

דיני עבודה הם כללים משפטיים אשר נועדו להסדיר בחוק את יחסי העבודה בין העובד למעסיק. בתוך כך, החקיקה והפסיקה הישראלית מגדירים זכויות עובדים וזכויות מעסיק, באופן שיאפשר חיי עבודה תקינים אשר שומרים על שני הצדדים. יצוין כי במסגרת דיני עבודה קיימת חקיקת מגן אשר מעניקה לעובדים הגנות הגוברות על ההסכמות החוזיות בין הצדדים כדי לוודא כי זכויות עובדים אינן מופרות על ידי המעסיק. לצד זאת, עורך דין עבודה מסייע לכם להבין את הזכויות שלכם כעובדים ומעסיקים במידה שאתם מרגישים כי אחד מהצדדים מפר את החוק או ההסכמות בין הצדדים.

 

הכירו את הזכויות שמגיעות לכל עובד

לרוב, מבחינת היררכיה, למרבית העובדים במשק יש כוח פחות מכוחם של הממונים עליהם. לאור כך, ישנה חקיקה אשר מסדירה את מערכת היחסים באופן שלא ניתן יהיה לחרוג מזכויות עובדים בסיסיות אשר נקבעו בחוק הישראלי. כך, למשל, מוסדרים מינימום ימי חופשה ומחלה, עבודה בשבתות וחגים ועוד. בנוסף לזכויות אלו, עורך דין דיני עבודה לרוב ידע לבחון את הנסיבות הספציפיות שלכם ולהסביר כיצד עליכם להתנהג כדי למצות את הזכויות המוקנות לכם. במידה שאתם מעוניינים למצוא עו"ד לענייני עבודה אנחנו ממליצים על פורטל דין נט.

 

ימי מחלה

במסגרת דיני עבודה מוגדר כי כל עובד צובר זכאות ליום וחצי מחלה עבור כל חודש בו הוא עובד בכל ימי העבודה, לפי מה שנהוג באותו מקום עבודה – כלומר, חמישה או שישה ימים באותו שבוע. בסך הכל, ניתנים בין 18 ימי מחלה עד מקסימום של 90 ימים. ניתן להיעזר בעורך דין דיני עבודה כדי להבין לכמה ימים אתם זכאים במסגרת חוזה ההעסקה שלכם.

יצוין כי עובד אשר נעדר בשל מחלה זכאי לקבל תשלום מהמעסיק שלו רק החל מהיום השני להיעדרותו, אלא אם הוגדר אחרת בחוזה. גם כאן, עורך דין לענייני עבודה ידע לעזור לכם להבין מה הזכאות שלכם, במידה שנתקלתם בבעיה הקשורה לזכויות שלכם בהינתן מחלה.

מידע אשר רבים נוטים לטעות בו הוא היעדר הידיעה כי לא ניתן לפדות בכסף ימי מחלה שלא ניצלתם, אלא אם כן העובדים כפופים להסדר קיבוצי או חוזה אישי אשר קובע אחרת.

לסיכום, מינימום ימי המחלה אשר אתם זכאים להם בשנה הוא 18, אשר כוללים גם יום מחלה של טיפול בבן משפחה. בהינתן שאתם נתקלים בהיעדר יישום זכות לקבלת תשלום עבור ימי מחלה, מומלץ לפנות לעורך דין דיני עבודה שידע לסייע לכם לקבל את הסכומים להם אתם זכאים.

 

ימי חופש

עובדים שכירים זכאים לחופשה שנתית בתשלום, בהתאם לוותק אשר הם צוברים במקום עבודתם. יצוין כי מתן החופש מותנה בקבלת אישור של המעסיק, והוא יכול לקבוע מתי העובד ינצל את ימי החופשה שלו ובנוסף לכך הוא רשאי לקבוע מתי יצא לחופשה מרוכזת. עם זאת, כל עורך דין לענייני עבודה יזהיר אתכם מפני סיטואציות בהן המעסיק דורש מכם לצאת לחופשה שנתית על חשבון ימי חופשה שטרם צברתם ויש לשים לב שהדבר אסור בחוק.

במידה שאתם נמצאים בסיטואציה בה המעסיק שלכם לא מאפשר לכם לצאת לחופשה השנתית שאתם זכאים לה, אנחנו מפצירים בכם לפנות לעורך דין דיני עבודה אשר יסייע לכם להגיש נגד המעסיק תלונה באמצעות יחידת האכיפה של חוקי העבודה.

מכל מקום, כדאי לדעת כי מעסיק אינו יכול לחייב אתכם לחתום חופש בגין ימי שירות מילואים, ימי שביתה, ימי חופשת לילה, ימי אבל ועוד. במידה שדורש מכם לעשות כן, כמובן, פנו לעורך דין לענייני עבודה אשר יגיש נגדו תלונה.

 

שוויון הזדמנויות בעבודה

במסגרת דיני עבודה החוק מגן על עובדים מפני סיטואציות של אפליה אסורה אשר נובעת ממניעים שונים. במסגרת כך, ככל שאתם חשים כי המעסיק שלכם מפלה אתכם על רקע מינכם, נטייתכם המינית, היריון, היותכם הורים, הגיל שלכם, הדת שלכם ועוד – עורך דין דיני עבודה יוודא כי אתם תקבלו יחס שוויוני וכי המעסיק לא הפר דיני עבודה.

 

פיטורים ופרישה

לרוב, בסיום יחסי עבודה דיני עבודה מקבלים משמעות ביתר שאת. כך, עורך דין לדיני עבודה ידע לסייע לכם להבין אם הפיטורים בוצעו כראוי תוך ביצוע הליך שימוע בו ניתן להיות מלווים בעו"ד לענייני עבודה וכן כי אתם מקבלים את הפיצויים הקבועים לכם בחוק. אין ספק כי מדובר באחד התחומים בהם יש חשיבות עצומה להתייעצות עם עורך דין לענייני עבודה מכיוון שפיטורים מלווים בהמון הגנות נחוצות לעובדים אשר עומדים לפני הליך זה.

 

באילו מצבים העובד צריך עורך דין?

עובדים צריכים עורך דין דיני עבודה בשלל מצבים שתוארו לעיל, וכן בשלבים שונים כמו שכר העבודה וקביעת קיומם של יחסי עובד מעסיק, שמעסיקים רבים מנסים להתחמק מסיווג זה כדי לא להקנות זכויות לעובדים. אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם עו"ד לענייני עבודה בכל שלב מכיוון שעורך דין דיני עבודה מחזיק בראייה רחבה שעשויה לחסוך לכם עוגמת נפש רבה; בכלל זאת:

 

ייעוץ משפטי בנושא הסכמי עבודה

לפני שאתם מתחילים עבודה, עורך דין דיני עבודה ידע להגיד לכם אם חוזה העבודה שלכם תקין ולהבין אם הוא כולל דברים אשר נוגדים את דיני עבודה.

 

ניסוח כתב תביעה כנגד המעסיק

במידה שאתם מרגישים כי נפגעתם ממעשיו של המעסיק שלכם. עורך דין עבודה ידע לנסח כתב תביעה אשר יכלול את כל ההפרות שנעשו לכם בצורה טובה. כמו כן, עורך דין עבודה ידע להבין אם נעשו עוד דברים לא כשרים שאפילו לא ידעתם עליהם.

 

הגשת כתב תביעה ודרישה לפיצויים

לאחר ניסוח כתב התביעה עורך דין עבודה יגיש אותה לפי הכללים הנדרשים ויוודא כי לא נעשו פגמים פרוצדורליים שיפגעו בסיכויי הניצחון שלכם.

 

באילו מצבים המעסיק צריך עורך דין?

יצוין כי לא רק עובדים זכאים לזכויות, אלא קיימות גם זכויות מעסיק רבות. במסגרת כך, אנחנו ממליצים לכם להיוועץ עם עורך דין לענייני עבודה אשר ידע לעזור לכם כמעסיקים. לדוגמה:

 

גיוס עובדים

מעסיקים צריכים לדעת כי קיימים חוקים נוקשים אשר הם צריכים לעמוד בהם לא רק בזמן העסקת העובדים אלא גם בזמן תהליך הגיוס. כך, איסור אפליית עובדים קיים גם במסגרת הגיוס עצמו ובהיעדר קיום זכויות אלו המעסיקים חשופים לקנסות ואישומים פליליים. לכן, כבר בשלבי הגיוס מומלץ להיעזר בייעוץ של עורך דין עבודה.

 

ניהול שוטף וליווי מקצועי לאורך הדרך

לעובדים קיימים זכויות רבות אשר לא ניתן להתנות עליהן. יתרה מכך, עובדים רבים מתאגדים תחת הסכמים קיבוציים אשר מחייבים את המעסיקים. לכן, עורך דין עבודה ידע לייעץ לכם בכל רגע נתון אם אתם מתנהלים באופן ההולם את ההסכמים למולם אתם חתומים או לפי החוק הקוגנטי, שלא ניתן להתנות עליו.

 

תביעה

כמובן שבהינתן תביעת עובד כנגד מעסיק, רצוי להסתייע בעו"ד לענייני עבודה אשר ידע לייצג אתכם בצורה שתוודא כי אתם מתנהלים בצורה הנכונה ביותר למול הסיטואציה ולא נפגעים, אפילו לא תדמיתית.

 

האם ניתן במקרים מסוימים לנהל תביעה באופן עצמאי?

כמובן שניתן לנהל תביעה באופן עצמאי, אולם הדבר לא מומלץ מכיוון שדיני העבודה הם רבים ולא מאוגדים במסגרת חוק אחד, אלא פרוסים במקומות רבים. לצורך כך, נדרשת היכרות ברמה גבוהה מאד עם זכויות המעסיק וזכויות העובדים וכן עם ההסכמים הקיבוציים, לצד ההסכמים הפרטניים שיש עם העובדים הספציפיים. לכן, למרות שהדבר אפשרי בתאוריה, לא בהכרח זו דרך ההתמודדות הנכונה.

 

כיצד לבחור בחכמה עורך דין לדיני עבודה?

קיימים מקומות רבים בהם ניתן למצוא עו"ד לענייני עבודה, אך ההמלצה המרכזית שלנו היא לפנות לפורטל דין נט אשר מציע לכם מגוון עורכי דין מנוסים העוסקים בדיני העבודה. במסגרת כך, הם בעלי ידע נרחב בייצוג כלל הצדדים – בין אם מדובר בעובדים שכירים, בין אם מדובר בעובדים עצמאיים ובין אם מדובר במעסיקים.

במסגרת כך, ידעו ללוות אתכם בכל הנושאים הקשורים לדיני העבודה, בין אם מדובר בליווי מתמשך ובין אם מדובר בניהול תביעה נקודתית. אנחנו ממליצים לכם לבקר באתר ולבחור את עורכי הדין הטובים ביותר עבורכם.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות