דיני נזיקין

תחום הנזיקין עוסק, כשמו, בנזק, או בנזקים אשר נגרמו לאדם במהלך אירוע בלתי צפוי, בעבודה, בעת שנהג, כשקיבל טיפול רפואי ואפילו אם הלך לתומו ברחוב ומעד לתוך בור בלתי מכוסה.

כל אירוע כזה מוגדר כתביעת נזיקין בהתאם לאופיו, למשל,  תביעת נזיקין מתחום הרשלנות הרפואית במקרה של נזק שנגרם בעת קבלת טיפול, תאונה אישית אם נפגע ברחוב וכדומה.

זהו תחום גדול ומורכב שדורש היכרות מעמיקה של דיני נזיקין בכלל ובתחום הספציפי בפרט. כלומר, לא די לפנות לקבלת שירות מעורך דין נזיקין אלא יש לבחור עורך דין שמתמחה בתחום הרלוונטי בו עוסקת התביעה.

למשל, עורך דין נזיקין המתמחה בדיני ביטוח לאומי יהיה הכתובת המתאימה לתביעת נזיקין בתחום תאונות עבודה, בעוד שעורך דין נזיקין המתמחה ברשלנות רפואית יהווה את הייצוג ההולם במקרים של תביעות מסוג זה.

עורכי דין נזיקין

כשאתה פונה לקבלת יעוץ, ליווי וסיוע של עורכי דין נזיקין, בקש להבין מה תחום ההתמחות שלהם, כדי לקבל את הייצוג ההולם ביותר, מאחר ותביעות אלו הם מורכבות וסבוכות וכוללות התנגדות הנתבעים לקחת אחריות ולשלם פיצויים, כרוכות בבירוקרטיה רבה וגם יש בהן ניצול ציני של אי ידיעת החוק של התובע. לכן, ייצוג מקצועי של עורכי דין נזיקין הוא אקוטי.

עורך דין לדיני נזיקין בפגישה עם לקוחה

עו"ד דין דיני נזיקין

תביעות הנזיקין השכיחות ביותר הן התביעות מול המוסד לביטוח לאומי, בנושאים כמו נכות כללית, פגיעה בעבודה או תאונת עבודה, ותביעות מתחום הרשלנות הרפואית, כשבראשן תחומים העוסקים בהריון ולידה ובתאונות דרכים.

על אף השוני בין תביעות הנזיקים השונות, יש להן מכנה משותף אחד שהוא חובת ההוכחה שחלה על התובע, שצריך להוכיח שעקב אירוע מסוים נגרם לו נזק וכי יש מי שאחראי על הנזק שנרם, בין אם אדם, מוסד או כל גוף אחר.

עוד נזיקין יעסוק בשאלה אם קיים קשר ישיר בין הפגיעה לבין הגורם האחראי, למשל, תביעת נזיקי מתחום הרשלנות הרפואית תעסוק בשאלה אם הנזק נגרם בעקבות ניתוח שעבר המטופל, טיפול רפואי לקוי שקיבל וכדומה, בעוד שתביעת נזיקין מתחום תאונות העבודה תבדוק אם העובד נפגע כתוצאה משימוש מכלי עבודה לא תקין וכדומה.

מתפקידו של עורך דין דיני נזיקין היא להשיג ולאתר את כל הראיות הנדרשות, המסמכים הרלוונטיים והעדויות השונות, זאת לצד ידיעה מוחלטת של דיני נזיקין הנדרשים להוכחת צדקת התובע. באופן זה הא מסייע לו להוציא את הצדק אל האור ולתבוע את המגיע לו על פי חוק, כאשר פעמים רבות התובע, הנפגע, אפילו לא מודע למלוא זכויותיו.

יש חשיבות רבה למצוא עורך דין נזיקין שיסייע בראש ובראשונה במישור המקצועי אולם גם במישורים אחרים,כמו נפשיים ורגשיים, זאת מאחר ומדובר באנשים שנפגעו פגיעה פיזית שפעמים רבות שינתה ללא הכר את שגרת יומם, הם זקוקים לקבלת טיפול רפואי או סיעודי, כושר ההשתכרות שלהם נפגע כמו גם יכולתם התפקודית.

מצבים אלו מערערים את הבטחון העצמי ומשפיעים על שיקול הדעת של התובע, ומכאן שסיוע מקצועי מהימן ואיתן הוא חשוב לאין ערוך, כאשר עורך הדין מסייע לצלוח התנגדויות, ביקורות, סחבת ובירוקרטיה סבוכה, כמו גם מתן ייצוג מול וועדות רפואיות שונות או אם עולה הצורך לערער על פסיקות שונות.

פורטל עריכת דין יסייע לך באיתור משרד עורכי דין מוביל בתחום הנזיקין ובאזור המגורים שלך, כדי להבטיח קבלת ייצוג מקצועי והולם ע"י עורכי דין מוסמכים ומומחים בתחום הרלוונטי בו עוסקת תביעתכם.

עם הליווי המתאים והייצוג ההולם לא יהיה עליך לעבור את כל התהליך המורכב לבדך ויוצמד אליך עורך דין בעל היכרות ובקיאות בדיני נזיקין, בנהלים של מוסדות וגופים שונים, כל הדרך ועד להוצאת הצדק אל האור ותביעת זכויותיכם במלואן.

מלא את פרטיך בטופס ההתקשרות שבאתר ותקבל המלצה על משרד מוביל בתחומו וקרוב לאזור מגוריך.

מוזמנים לפנות בכל שאלה