טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה מסחרית (ותאגידית) משתייכת לליטיגציה האזרחית. צוות פורטל דין – נט מנגיש לכם גם הפעם מידע משפטי מדויק. הפעם נעסוק בליטיגציה מסחרית שהיא ענף משפטי הדורש התמחות מיוחדת בפני עצמה. ליטיגציה היא ייצוג וטיעון בבית משפט. אבל תפקיד עורך דין העוסק בליטיגציה לא מסתכם רק בזאת. מוזמנים להבין יותר את הנושא יחד עם פורטל דין – נט בדרך למציאת עו"ד ליטיגציה מסחרית. 

 

מהי ליטיגציה?

מקצוע הטיעון בבית משפט והייצוגיות בפני שופט נכללים בהגדרת ליטיגציה. ליטיגציה נפוצה במשפטים המסתיימים בדיון או בהסדר טיעון. התחומים המובילים המוכרים בליטיגציה הם הליטיגציה הפלילית הנערכת במשפטים הדנים בסוגיות פליליות, לעומת ליטיגציה אזרחית הנערכת במשפטים אזרחיים ובכללם גם בענף המסחרי. והנה קל יותר להבין מהי ליטיגציה מסחרית ובהמשך גם ליטיגציה מסחרית תאגידית.

 

תחום הליטיגציה מכיל חוקים וסדרי דין רבים המשתנים ומתעדכנים כל תקופה מחדש. עד לפני מספר שנים, תחום הליטיגציה לא היה נפרד משירות כל עורך דין העוסק בניהול ההליך המשפטי. בשנים האחרונות חלה תפנית לטובה בתחום. התחום נחלק לשניים, עורך דין לניהול ההליך המשפטי ועורך דין ליטיגציה לייצוג בפני בית הדין הרלוונטי. באופן כזה הליטיגציה נעשית כנדרש, בצורה מקצועית ומיטבית.

 

מהי ליטיגציה מסחרית?

ליטיגציה מסחרית כלולה בתחום הליטיגציה האזרחית והיא עוסקת בייצוג חברות ובעלי עסקים העוסקים בתחום המסחר. ניתן לומר כי ליטיגציה מסחרית מכריעה את המשפט בסופו של דבר.

 

ליטיגציה מסחרית נצרכת בכל פעם בה יש צורך בטיעון וייצוג בענף המסחר. ליטיגציה מסחרית היא הליך משפטי המוביל להכרעת השופט או בית הדין. אם שני בעלי עסקים הסתכסכו ביניהם לדוגמא, הם יכולים לדון ביניהם כדי להגיע לפשרה משפטית במקום לפתוח בהליכי משפט. לא כל בעיה ניתנת לפתרון בצורה כזו והרבה סכסוכים מגיעים אל בתי הערכאות השונים. במקרים כאלו, חובה להיעזר בליטיגציה מסחרית לייצוג התובעים והנתבעים בתיק. עורך דין ליטיגציה ייצג את הראיות וינהל את הדיון כנדרש. המטרה שלו היא לשכנע בעד מרשו בסופו של דבר.

 

מהי ליטיגציה מסחרית תאגידית?

ליטיגציה מסחרית תאגידית נצרכת בתחום התאגידים. ניהול תאגיד הוא לא עניין פשוט ופעמים רבות מתגלים סכסוכים בין מנהלי התאגיד, בעלי השליטה, בעלי המניות של התאגיד ועוד. תביעה מסחרית בה מעורב תאגיד, מצריכה ייצוג של עו"ד ליטיגציה מסחרית תאגידית. עורך דין כזה לייצג את התאגיד בצורה נדרשת. הוא חייב להכיר את כל החוקים הנלווים לתאגידים ולחברות מסחריות כדי לייצג בצורה נכונה את מרשו ולבצע ליטיגציה מסחרית תאגידית כנדרש.

 

עו"ד ליטיגציה מסחרית תאגידית חייב לפעול מתוך הבנת התמונה המלאה. הוא לא יכול לייצג את מרשו כל עוד והתחום בו הוא מייצג לא נהיר לו היטב. מסיבה זו עו"ד ליטיגציה מסחרית תאגידית יהיה מומחה בתחומו. עו"ד ליטיגציה מסחרית יוביל אסטרטגיות אופציונליות להצלחת הליטיגציה שהוא מייצג. כשאתם בוחרים עו"ד ליטיגציה מסחרית, זכרו שמדובר בבחירה שתכריע על הצלחה הדיון שלכם בסופו של דבר. פנו להתייעצות עם עו"ד ליטיגציה מסחרית מומחה ומנוסה.

 

לחיצת ידיים

באילו מצבים יש צורך בייעוץ עורך דין?

ענף המסחר מלא בסכסוכים ובאי הסכמות. הרבה סכסוכים מגיעים בסופו של דבר לבית משפט להכרעת השופט. יש פעמים בהם ההכרעה תגיע לבית הדין הרבני וגם אז יהיה צורך בטוען רבני העוסק בליטיגציה מסחרית. בכל פעם בה יש צורך בייצוג בפני בתי משפט, יהיה צורך בעורך דין ליטיגציה המייצג את הדברים בצורה נכונה ומניח את סדרי הדין על שולחן הדיון בבהירות ובצורה שתשתלם למרשו.

 

באופן כללי ניתן לקבוע כי יש צורך בעו"ד ליטיגציה מסחרית בכל דיון משפטי סבוך לרבות, סכסוכי חברות, תביעות חברות מתחרות, תביעות סחר והפצה, זכויות יוצרים, חוקי חוזים מסחריים, חוקי סחר בינלאומי, חוקי מיסוי, תביעות ייצוגיות בענף המסחרי, ליטיגציה מסחרית תאגידית ועוד.

 

הסיוע המשפטי שנותן עורך דין ליטיגציה

כל עורך דין העוסק בליטיגציה מסחרית יספק סיוע משפטי למרשו. יחד עם זאת, הוא יסדיר מטרות לניהול הדיון בצורה יעילה ומיטיבה שתוביל לסיום הדיון / המשפט לטובת מרשו.

 

ליטיגציה מסחרית ובפרט ליטיגציה מסחרית תאגידית, מצריכות ידע ומקצועיות רבה שאין לכל עורך דין מתחיל. כשאתם פונים לעו"ד ליטיגציה מסחרית, חפשו את המומחה בתחום. עורך דין ליטיגציה מומחה ידע לנהל את המהלכים המשפטיים בצורה מותאמת. הוא יבדוק שאכן יש לכם על מה להתבסס, הוא ינסח היטב את כל הראיות והממצאים ורק בסוף התהליך הוא ייצג אתכם בפני בית הדין המחוזי הרלוונטי.

 

הרבה אנשים טועים לחשוב כי עורך דין ליטיגציה נמצא כל היום בבית המשפט ובזה מסתכם תפקידו. חשוב להבין כי עבודה נכונה מתחילה עוד הרבה קודם לכן. עורך הדין ישב אתכם, יגדיר מטרות לעתיד ויתחיל להסדיר את חומרי המשפט להגשה ולייצוג נכון בבית המשפט. יהיה עליו לעבור על כל טענות הצדדים הנוספים, לנסח טיעון וכתב טענה מנמק ומשכנע ועוד.

 

חשוב לציין שעורך דין ליטיגציה מומחה ידע למפות את נתוני המשפט ולזהות אם עדיף להימנע ממשפט. במקרה כזה הוא יסייע ללקוחותיו להגיע לפשרה, עוד לפני מעורבות בית המשפט בתמונה. עורך דין ליטיגציה מומחה ומקצוען ידע למזער נזקים ולהוביל לניצחון לקוחותיו בסופו של דבר.

 

תוך כמה זמן מגיעים לפסק דין?

כמו בעוד הרבה תחומים, קשה לקבוע ולהעריך את משך זמן התביעה עד להגעה לפסק דין. משך הזמן משתנה בהתאם למורכבות התיק. יש תיקים משפטיים בהם תוכלו לקבל פסק דין תוך חצי שנה לעומת תיקים משפטיים סבוכים יותר, בהם פסק הדין יכול להינתן כעבור 3 שנים ואפילו יותר.

 

בהרבה מקרים כאשר רוצים לקצר את זמן ההמתנה לפסק דין, פונים לבוררות או לגישור. לא בכל פעם אפשרי לפנות לאופציה זו ולכן מדובר בפלונטר ידוע וכאוב. אם אתם מעוניינים לדעת את משך הזמן הצפוי למורכבות תיק התביעה שלכם, התייעצו לצורך כך עם עורך דין מומחה ומקצוען בתחום.

 

באופן כללי, פסק דין צריך להינתן תוך 80 יום מהיום בו הסתיימו ההליכים. הבעיה היא שהעומס על בתי המשפט הוא גדול ובהרבה מקרים ניתן לראות כי פסק הדין מגיע גם לאחר 8 חודשים מיום סיום ההליכים.

 

איך בוחרים את העו"ד הטוב ביותר?

ליטיגציה מסחרית היא תחום מורכב במשפט האזרחי. אם אתם לא מעוניינים למצוא את עצמכם קרחים מכל הכיוונים, ההמלצה היא לפנות לעורך דין מקצוען ומנוסה. אין מנוס מבחירה מוקפדת של עורך דין. אתם רוצים את העו"ד הטוב ביותר שיש ולכן עליכם לברר מספר נקודות:

 

  • בררו על העו"ד שהוא מספיק מומחה בחוקי ליטיגציה מסחרית ואל תסתפקו במומחיותו כעו"ד.
  • בחרו עו"ד ליטיגציה מסחרית בעל כישורים מתאימים לליטיגציה מסחרית, חכם, מתוחכם, בעל כושר אלתור וביטוי ובעל כושר שכנוע.
  • יחד עם זאת, הקפידו על בחירת עו"ד ליטיגציה מסחרית נעים שיחה שידע לטעון את טענותיו בבהירות מוחצת אך בד בבד ידע לנהל דיון בצורה נעימה קשובה וסובלנית.
  • העדיפו עו"ד ליטיגציה מסחרית בעל ניסיון ורזומה בתחום בו אתם תובעים או נתבעים. אם ידוע לכם שהעו"ד ייצג בהצלחה במשפט בתחום התביעה שלכם, העדיפו אותו.

 

שימו לב

כל עורך דין ליטיגציה הוא גם עורך דין, אבל לא כל עורך דין יודע להיות גם עורך דין ליטיגציה. אל תוותרו על עורך דין ליטיגציה בתיק המשפטי שלכם.

השאירו כבר עכשיו פנייה לפורטל דין-נט ונדאג לכם לעו"ד ליטיגציה מסחרית מהשורה הראשונה.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות