טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חוזה זכיינות

בפורטל עורכי הדין דין נט, תוכלו לקרוא על הסעיפים המהותיים בניסוח חוזה זכיינות ותוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין של הפורטל לצורך ייעוץ והכוונה טרם חתימה על חוזה זכיינות.

חוזה זכיינות

על מנת לערוך חוזה זכיינות יש לערוך התאמות בין הצרכים העסקיים של הזכיין ובין הצרכים של החברה המזכה, להלן רשימת דגשים וסעיפים שיש לשים אליהם לב טרם חתימה על חוזה זכיינות:

  • על הזכיין לערוך חקר שוק, תוך בחירה קפדנית באשר לחברה ולזיכיונות שהוא מבקש לרכוש.
  • לא למהר לחתום על חוזי זיכיונות מבלי לבדוק את החוזה בקפדנות.
  • על הזכיין לעמוד על כך במעמד חתימת החוזה כי תהא לו גמישות לצורכי ניהול עסקיו.
  • יש לפרט בחוזה סעיף העוסק בנקודות היציאה, המאשרות לזכיין לסיים את החוזה.
  • על הזכיינים לעמוד על קבלת סיוע והכוונה בשלבי הקמת העסק.
  • בחוזה זכיינות חובה לפרט מהן הזכויות והחובות של כל אחד מהצדדים לחוזה.
  • יש להסדיר את נושא הקניין הרוחני.
  • הסדרת נושא סודיות ואי תחרות בין הצדדים לחוזה.

החלת דיני חוזים על חוזה זכיינות

כמו כל חוזה גם על חוזה זכיינות יחולו דיני החוזים, כל הפרה של חוזה זכיינות תגרור סנקציות משפטיות בהתאם לדיני החוזים- תרופות בשל הפרת חוזה. גם לצורך סיום חוזה זכיינות נפנה לדיני החוזים על מנת לבדוק מה הייתה כוונת הצדדים בעת כריתת החוזה באשר לשאלת סיום חוזה הזכיינות או כל שאלה אחרת המתעוררת במהלך ההתקשרות.

עורך דין העוסק בניסוח חוזה זכיינות

אם אתם מתכוונים להתקשר בחוזה זכיינות או מתעניינים ברכישת זכיינות, פנו לעורך דין העוסק בדיני חוזים במהירות האפשרית וטרם חתימה על כל מסמך. ניסוח ובדיקת חוזה הזכיינות הינו קריטי, מהותי ומשפיע על כל חיי הזכיינות והתנהלות הזכיין והחברה בהמשך. אל תחסכו בשלב זה והבטיחו את עצמם עם ייצוג משפטי הולם.

התקשרות בחוזה זכיינות יוצרת חובות וזכויות משפטיות רבות, לאחר חתימה על  חוזה זכיינות אתם חשופים לתביעות בשל חוזה זכיינות שינוסח ברשלנות.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני חוזים באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות