טל': 03-6299999

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"מבית ד. מאור משרד עורכי דין"​

דיווח לאחר תאונת דרכים

בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו להתעדכן בכל המידע הרלוונטי בקשר להנפקת אישור משטרה אודות אירוע תאונת דרכים. כמו כן, בפורטל תוכלו לייצור קשר עם עורך דין העוסק בתחום תאונות דרכים על מנת שיסייע לכם בהגשת טופס תאונת דרכים ובהגשת תביעת פיצויים כנגד חברות הביטוח.

 

מהו דיווח לאחר תאונת דרכים?

על נפגעי תאונות דרכים חלה החובה לפנות במועד המוקדם ביותר לאחר קרות אירוע תאונת דרכים לאגף התנועה של משטרת ישראל לצורך הגשת הודעה על תאונת דרכים. ההודעה תוגש על גבי טופס דיווח על תאונת דרכים ויש לצרף לה את המסמכים הבאים: רישיון נהיגה (רלוונטי לנהג), רישיון רכב (רלוונטי לנהג), העתק מפוליסת ביטוח חובה, מסמך רפואי על אשפוז או טיפול כתוצאה מהתאונה ותעודה מזהה ופרטי נהג והרכב המעורבים בתאונה (רלוונטי לכל מי שלא היה נהג).

נפגע המבצע דיווח תאונת דרכים חייב להתייצב בתחנת המשטרה באופן אישי ולהגיש פרטים מדויקים של: אירוע התאונה, המעורבים בתאונה, מיקומה של התאונה וכדומה. במקרים בהם לא הייתה נוכחות משטרה במקום התאונה, על המדווח חלה החובה לצרף ראיות לצורך הוכחת הנזק הנטען לרכוש.

לנוחיותכם תוכלו למצוא באתר משטרת ישראל טפסים למילוי לאחר מעורבות באירוע תאונת דרכים.

 

חשיבות אישור משטרה על תאונה

אישור משטרתי אודות קרות תאונת דרכים הינו בעל חשיבות רבה והוא נדרש על ידי חברות הביטוח לצורך: כיסוי עלויות הטיפול הרפואי לו נזקק נפגע התאונה ולצורך תשלום הפיצויים בהמשך על ידי חברת הביטוח לנפגע התאונה. בעצם חברות הביטוח לא יישאו באחריות ביטוחית בתאונות דרכים שלא דווחו למשטרה.

 

תביעות נזיקין בשל אירוע תאונת דרכים

תאונות דרכים הינן נושא רגיש, על מנת להצליח בתביעות פיצויים בגין תאונות דרכים עליכם להגיש דיווח לאחר תאונות דרכים במשטרה, אי דיווחי תאונות דרכים למשטרה יובילו לדחיית תביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים. במקרים בהם חברות הביטוח ידחו תביעה בשל אי דיווח לאחר תאונת דרכים עליכם להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום תאונות הדרכים.

 

הפעולות שיש לנקוט לאחר תאונת דרכים

על מנת שנפגעי תאונות דרכים יהיו זכאים לקבלת פיצויים בעקבות הנזק שנגרם להם כתוצאה מתאונת הדרכים, על הנפגעים לפעול לפי ההנחיות הברורות של חברות הביטוח תוך מתן דגש לכל הפרטים המהותיים שבדרך. התנהגות לפי ההנחיות המפורטות להלן תגדיל באופן משמעותי את סיכויי נפגעי תאונות הדרכים לקבלת את מקסימום הפיצויים המגיעים להם בעקבות אירוע תאונת הדרכים.

 

להלן רשימה של פעולות שיש לנקוט:

  1. רישום פרטים רלוונטיים לתאונה (מספר רכב פוגע, מספר פוליסת ביטוח, פרטי נהג, כתובת, עדים וכדומה).
  2. צילום הנזק שנגרם לגוף ולרכב.
  3. טיפול רפואי ראשוני: (פינוי באמבולנס, פינוי עצמי למיון, לקופת החולים וכדומה).
  4. דיווחים על תאונת דרכים למשטרת ישראל לצורך הנפקת אישור משטרה על תאונה.
  5. ייעוץ עם עורך דין לצורך בניית תיק רפואי לצורכי תביעת פיצויים כנגד חברות הביטוח.

 

עורך דין העוסק בדיווח לאחר תאונת דרכים

לצורך ניהול תביעת פיצויים מול חברות הביטוח השונות מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בתחום תאונות הדרכים בסמוך למועד קרות התאונה, עורך הדין ינחה אתכם צעד צעד כיצד עליכם לפעול על מנת לשמר את זכויותיכם ולגבש את תביעתכם בצורה הטובה ביותר. ככל שתשכילו לפנות לעורך דין במועד מוקדם יותר לאחר קרות התאונה כך תגדילו את סיכוייכם לקבלת פיצויים מחברות הביטוח בעקבות תאונת דרכים.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתאונות דרכים באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

חייגו לקבלת ייעוץ ללא עלות