החוק מציין כי לא רק שתיית אלכוהול תחשב עבירה של נהיגה בשכרות, גם צריכה של סמים מסוכנים תחשב כעבירה של נהיגה בשכרות.

פקודת התעבורה

רבים מכנים את החוק הרלוונטי כחוק נהיגה בשכרות, אך שמו המקצועי של החוק הינו פקודת התעבורה [נוסח חדש], ראו סעיף 169. החוק מפרט: מי נחשב שיכור, מהי כמות האלכוהול "המותרת" וכדומה. נהיגה בשכרות חוק מסדיר את כל נושא השכרות והנהיגה, רצוי כי נהגים יבינו את מהות החוק ויעיינו בו טרם נטילת החוק וההגה לידיים בשעת גילופין.

שיעור האלכוהול "המותר"

החוק קובע מהו שיעור האלכוהול "המותר" לנהג לשתות טרם עלייתו על ההגה כך שלא ייחשב כנהג שעבר עבירה מסוג של נהיגה בשכרות. ריכוז האלכוהול המותר בישראל עומד של 240 מיקרוגרם בכל ליטר אויר נשוף, לחליפין עד 50 מיליגרם אלכוהול ב-100מ"ל דם.

נהג ייחשב שיכור לאחר בדיקת נשיפה (ינשוף) שנערכה לו, ונמצא אצלו ריכוז אלכוהול העולה על   50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר נשוף, או בבדיקת דם נמצא אצלו ריכוז העולה על 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר דם.

הסנקציות בגין נהיגה בשכרות

פקודת התעבורה מסדירה בסעיף 39 לפקודה- כי נהג אשר הורשע בעבירה של נהיגה בשכרות יוטלו עליו עונשים של פסילת רישיון נהיגה לפחות לשנתיים וקנס כספי. יש לציין כי אדם יכל למצוא את עצמו מורשע בעבירה של נהיגה בשכרות גם אם הוא רק ישב בכיסא הנהג, והוכח כי היה סיכוי שהוא עלול להתחיל בנסיעה.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בנהיגה בשכרות באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ