שעות נוספות חוק הינו חוק שעות עבודה ומנוחה, לפיו כל עבודה בשעות שעברו את כמות השעות המוגדרות ביום עבודה מלא או שבוע עבודה מלא תחשב עבודה בשעות נוספות המזכה את העובד בשכר עבור שעות נוספות בהתאם לתעריפים הקבועים בחוק.

הזכאות לתשלום שעות נוספות

תשלום שעות נוספות לעובד מתחלק לפי מספר ימי העבודה של עובד בשבוע עבודה, כאשר ישנם עובדים שעובדים במשרה של חמישה ימים בשבוע וישנם עובדים שעובדים במשרה של שישה ימים בשבוע:

  • חישוב שעות נוספות במקרה של עובדים שעובדים חמישה ימים בשבוע: ישולם החל מהשעה השמינית של יום העבודה, או עבור כל שעה מעבר ל43 שעות עבודה שבועיות.
  • חישוב שעות במקרה של עובדים שעובדים שישה ימים בשבוע: ישולם החל מהשעה התשיעית בימים שבין א'-ה' וביום ו' החל מהשעה השמינית.

משמרת לילה

עובדים שעובדים משמרות לילה יהיו זכאים לקבל שעות נוספות החל מהשעה השמינית של יום העבודה. במקרים בהם עובד יעבוד אצל מעסיק אחד ביום, ויעבוד עבודה נוספת בשעות הערב הדבר לא ייחשב עבודה בשעות נוספות שכן העובד עובד בשני מקומות עבודה שונים, אצל שני מעסיקים שונים ולא משמרת אחת העוברת את מכסת השעות הקבועות ליום עבודה מלא לפי חוקי עבודה שעות נוספות.

חישוב השכר בעבור שעות נוספות

במקרים של עבודה בשעות נוספות ביום חול רגיל יקבל העובד בעבור כל שעת עבודה נוספת סך של 125% משעת עבודה רגילה של העובד, בעבור השעתיים הנוספות הראשונות באותו יום עבודה, החל מהשעה השלישית ואילך יקבל העובד שכר השווה ל- 150% מהשכר המגיע לעובד בשעת עבודה רגילה.

לדוגמא: במקרה בו עובד משתכר בשכר מינימום שעות נוספות יחושבו בהתאם לשכר העומד על 25 ₪ לשעה. בעבור השעתיים הראשונות יקבל העובד סך של 31.25 ₪ לשעה, בחל מהשעה השלישית יקבל העובד 37.5 ₪ לשעה. לצורך חישוב שעות נוספות ניתן להיעזר במחשבון שעות נוספות.

שעות נוספות בשבת

עובד יקבל עבור שעות נוספות ביום שבת או בחג תשלום בגובה של 175% משכר העבודה הרגיל של העובד בעד השעתיים הראשונות, החל מהשעה השלישית ואילך יהיה זכאי העובד לתגמול של 200% משעת עבודה רגילה של העובד. עובד יהיה זכאי לגמול שעות נוספות בשבת גם במקרים בהם עבר את מכסת שעות העבודה השבועיות העומדת על 43 שעות עבודה שבועיות.

עורך דין העוסק בתשלום שעות נוספות

לצורך בדיקה האם מגיע לכם תשלום בעד שעות נוספות, האם אתם זכאים לתשלומים נוספים במסגרת משרת העבודה והשעות בהם אתם מועסקים רצוי לפנות לעורך דין העובד בדיני עבודה שעות נוספות. עורך הדין יוכל לכוון אתכם לצורך מיצוי וקבלת מלוא הזכויות המגיעות לכם ממקום עבודתכם.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ