המועד לפתיחת תיק גירושין

במידה ונסתם הגולל על חיי הנישואין, וישנם קרעים שלא ניתן לאחות, ואין הסכמות בין הצדדים על דרך ואופן הגירושין. במצב דברים זה אין ברירה ויש צורך לפנות לביה"ד האזורי הסמוך למקום מגוריהם המשותף האחרון של בני הזוג, לצורך פתיחת תיק גירושין. מה הן הפעולות וכיצד פותחים תיק ברבנות? לכל המידע אודות מילוי הטפסים בבית הדין הרבני לחץ על הקישור הבא בית הדין הרבני טפסים.

בכדי לפתוח תיק גירושין ברבנות, על מבקש הגט להגיש כתב תביעה אל בית הדין הרבני. על כתב התביעה להיות מנומק, ולכלול את כל העילות והעובדות מדוע מבוקש הגט. יש לנמק האם ננקטו צעדים לגישור וניסיון לשלום בית, לרבות פרטיהם ומעניהם של בעלי הדין. באם בעלי הדין מיוצגים יש לפרט פרטי עורך הדין המייצג. בנוסף לתביעה יש לצרף מסמכים וצילומי תעודות זהות.

תביעת גירושין זה לא מספיק

פתיחת תיק גירושין ברבנות לא פותרת את כל המחלוקות בין בני זוג. על מבקש הגט להקדים ולהחליט היכן ברצונו לפתוח את שאר התביעות, לרבות תביעת הרכוש, המשמורת, המזונות, צווים וסעדים זמניים אשר ברצונו לבקש עד למתן פסק הדין. יש להדגיש, התביעות המוזכרות לעיל יכולות להיפתח בכריכה לתביעת הגירושין בבית הדין הרבני או בתביעות נפרדות בבית המשפט לענייני משפחה.

תביעה כרוכה

יחד עם תביעת הגירושין, יכל בעל דין לצרף בקשה לכריכת עניינים נוספים הקשורים לגירושין. כגון מזונות ילדים, מזונות אישה, חלוקת רכוש ועוד. במצב דברים זה, בעל הדין בעצם נותן הסכמתו לבית הדין הרבני, לדון בכל העניינים הכרוכים לתביעת הגירושין. אך על מנת להגיש תביעת גירושין מקובלת לפי הדין, על התביעה לעמוד בשלושה תנאים:

  1. התביעה הינה כנה
  2. התביעה כרוכה כדין
  3. הכריכה הינה בתום לב

במידה והצד הנתבע יצליח להוכיח כי אחד מהתנאים הללו איננו מתקיים, הכריכה לא תחשב והעניינים הכרוכים יוכלו להתדיין בפני בית המשפט לענייני משפחה. לכן, אם הוגשה כנגדכם תביעה כרוכה זה לא סוף דבר, עליכם להיוועץ בעורך דין העוסק בתחום הגירושין, ולבדוק האם הכריכה נעשתה כדין והאם היא עומדת בתקנות ובדין.

כיצד עלינו לפעול?

יש בחון את התביעה לעומקה, ולבדוק האם התביעה נכרכה כדין. במידה והתביעה לא נכרכה כדין ונמצאו פגמים בכריכה, על עורך הדין לגבש עבורכם אסטרטגית פעולה מהירה ביותר. מדובר במקרים בהם תוכלו להגיש את תביעותיכם לבית המשפט לענייני משפחה במהירות, לפני שהצד השני ישים לב לטעות בכריכה, ולא יספיק לתקן את כתב תביעתו. ובכך תקבלו יתרון .

פתיחת תיק גירושין, הינו נושא סבוך ומורכב. השאלה איך פותחים תיק ברבנות, אינה שאלה של מה בכך. יש להכין את הקרקע ולהחליט על אסטרטגיה של כל בעל דין. אל תעשו זאת לבד, פנו לעו"ד, העוסק בתחום ומכיר את החוק הפסיקה. אל תהססו, מלאו עוד היום את הטופס המקוון ועו"ד המומלצים של פורטל של דין נט יחזרו אליכם ויסייעו לכם בכל שאלה.

מוזמנים לפנות בכל שאלה