תהליך גירושין

תהליך גירושים לרוב נובע מחילוקי דעות בין בני זוג ומעורב בסערות רגשות. גירושין הינה החלטה המתגבשת אט אט במהלך הנישואין עד לכדי רצון סופי. הליך הגירושים יכל להיות ארוך ומייגע ולהתנהל בין הערכאות השיפוטיות חודשים ואף שנים. ישנם מקרים בהם ניתן יהיה להוביל את בני הזוג הפרודים לחתום על הסכם גירושין ובכך לפרק את החבילה בפרק זמן קצר יותר ובחסכון כלכלי לבני הזוג.

כיצד מתחילים את הליך הגירושין

במקרים היותר פשוטים ההחלטה להתגרש תיעשה באופן משותף, הצדדים יוכלו לערוך הסכם גירושין כיצד ברצונם לפעול לצורך הגירושין. ההסכם ינוסח על ידי עורך דין הבקיא בתחום הגירושין, עו"ד יכלול בהסכם הגירושין את הנושאים הבאים: חלוקת הרכוש, הגט, המזונות, משמורת והסדרי ראיית הילדים הקטינים, לרבות יחסי הורות ואפוטרופסות לשני ההורים יחד.

המקרים הקשים והקיצוניים לרוב הם מקרים בהם הגירושין נובעים בשל רצונו של אחד מן הצדדים להתגרש או במקרים בהם הצדדים לא מצליחים להגיע לכדי הסכמות, במקרים אלה יאלצו הצדדים להגיש תביעות הדדיות האחד כנגד משנהו ויבקשו מבית המשפט או הדין הרבני לפסוק עבורם כיצד יהיו גירושיהם. הגשת תביעת גירושין בבית הדין הרבני הינה התביעה המרכזית המעידה על רצונם של הצדדים להיפרד סופית.

ברוב המקרים הרגשות והכעסים גוברים על השכל הישר ואז הצדדים נלחמים זה בזו בין הערכאות השיפוטיות. תהליך הגירושים עלול להיות ארוך מאוד ומייגע גם בפן הכלכלי במסגרתו כל צד יאלץ לשלם הוצאות גבוהות על ההליך המשפטי: לעורכי הדין, לביהמ"ש, למומחים, לעדים שמאים וכו', כך מבלי שיבחינו הממון המשותף ישולם לצורכי ניהול ההליך עצמו.

תכנון נכון

באם ברצונכם להתגרש עליכם להיוועץ בעו"ד באופן מידי. יריעת הפתיחה חשובה ביותר: כיצד פותחים את ההליך, באיזו ערכאה נגיש תביעות אם בכלל, אולי יהיה שווה לנסות לפנות בהליך של גישור לצד השני ולהגיע לכדי הסכם. ישנם מקרים בהם עומד להיגרם נזק ממשי יש צורך לפנות בבהילות לבית המשפט, על מנת להוציא צווים עיקולים וסנקציות במידית.

אל תפעלו לבד ובטח שלא לפי עצות של חברים ומשפחה, כמו בכל תחום בחיים כל מקרה לגופו. כך גם הליך הגירושין שונה מאחד לאחד. יש לבחון כל סיטואציה וכל מקרה לגופו ורק אז לקחת החלטות כיצד ברצוננו לפעול, גם אם אדם שקרוב אליכם עבר הליך דומה והוא מבקש לייעץ לכם, תזכרו לא בהכרח האסטרטגיה והפעולות שאותו אדם נקט מתאימות לכם, עצות לא נכונות עלולות לגרום לכם נזקים בלתי הפיכים.

עורך דין לגירושין

פנו עוד היום לעורכי דין העוסקים בתחום הגירושין, קבלו את כל הפרטים, כיצד להתחיל במקרה שלכם והאם יש צורך בצווים דחופים על מנת להגן על הזכויות שלכם. עורך הדין יבנה עבורכם את האסטרטגיה הטובה ביותר לפי המקרה העובדתי שלכם.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחים בגירושין באזור מגוריכם השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה