להתמודד מול המוסד לביטוח לאומי זוהי משימה לא פשוטה לעיתים גם כמעט בלתי אפשרית, באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי להתחיל בתהליך הגשת תביעה לביטוח לאומי נכות כללית וטפסים.

אופן הגשת תביעה

אופן הגשת תביעה לקצבת נכות כללית תיעשה על גבי טופס תביעה לנכות כללית אשר יוגש במוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגורי המבוטח. לטופס נכות כללית ביטוח לאומי יצורפו המסמכים הבאים:

  • תעודות רפואיות וכל מסמך רפואי הקשור לפגיעה.
  • אישורים ממעסיק על שכר ומקום עבודה או אישורים ממוסד חינוכי בו שוהה הנפגע.
  • כל מסמך שעשוי להוכיח את הנזק והזכאות לקצבת נכות.
  • מסמכים המעידים על פרטי חשבון בנק של הנפגע.

הגשת תביעה באופן מקוון

ניתן להגיש תביעת נכות כללית באופן מקוון באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי, להלן קישור-  לטופס תביעה לנכות כללית באופן מקוון. לאחר מילוי הטופס ניתן לשלוח את הטופס באופן מקוון למוסד לביטוח לאומי, גם לטופס התביעה המקוון חלה חובה להוסיף מסמכים רפואיים, תלושי שכר וכל שאר הטפסים ביטוח לאומי נכות כללית.

לאחר הגשת התביעה

לאחר הגשת תביעה לנכות כללית ביטוח לאומי, המבוטח יוזמן לבדיקות רפואיות בפני הוועדות הרפואיות, הליקויים הנטענים על ידי המבוטח ייבדקו בהתאם לספר המבחנים של המוסד לביטוח לאומי. בספר המבחנים לצד כל ליקוי נקבעו אחוזי נכות בגין כל ליקוי, מבוטח אשר סובל ממספר ליקויים בו זמנית ייערך בעניינו שקלול אחוזי נכות בהתאם לליקויים מהם הוא סובל.

קצבת נכות כללית

לאחר שנקבעו למבוטח שיעורי אחוזי נכות בהתאם לליקויים מהם הוא סובל, תיקבע נכותו הקבועה או הזמנית של המבוטח. יחד עם קביעת סוג הנכות ייקבעו שיעורי הנכות של המבוטח בהתאם לספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי, קצבת הנכות תשלום כעבור שלושה חודשים מהמועד בו לקה המבוטח באובדן כושר עבודה או השתכרות.

ערעור על החלטות המוסד לביטוח לאומי

במידה והתביעה לביטוח לאומי להכרה בנכות כללית נדחתה או שמא נקבעו אחוזי נכות בשיעורים נמוכים ולא בהתאם לליקויים, ניתן להגיש ערעורים על החלטות המוסד לביטוח לאומי. ראשית יוגש ערער לוועדת ערער רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, הערער יוגש תוך 60 ימים מהמועד בו המבוטח קיבל את החלטת המוסד לביטוח לאומי.

במידה וגם לאחר הערער התוצאות לא השתנו ולא נשקלו השיקולים הנכונים, המבוטח רשאי להגיש ערעור בגין תביעת נכות כללית ביטוח לאומי בפני בית הדין לענייני עבודה, על העתירה  בגין החלטת תביעות נכות כללית ביטוח לאומי להיות מוגשת בתוך תקופה של 12 חודשים ממועד ההחלטה הראשונה שהתקבלה בעניינו של מבוטח.

בפורטל עורכי הדין דין נט, תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי להגשת תביעות נכות במוסד לביטוח לאומי לרבות יצירת קשר עם מיטב עורכי הדין העוסקים בתחום.

נושאים נוספים הקשורים לביטוח לאומי

קצבת נכות מביטוח לאומי

החזר מס מביטוח לאומי

עורך דין לתביעת נכות כללית ביטוח לאומי

אם אתם מעוניינים להגיש תביעת לנכות כללית או במידה ואתם בעיצומם של הליכי תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, פנו לעורך דין העוסק בתביעות נכות נגד המוסד לביטוח לאומי. עורך הדין הבקיא בתחום יסייע לכם להתמודד מול המוסד לביטוח לאומי לרבות בהגשת נכות כללית טפסים, עורך הדין יגדיל את סיכויי קבלת התביעה באופן משמעותי.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה