דין- נט פורטל עורכי הדין מציג מידע על רשלנות רפואית ועל עורך דין רשלנות רפואית שישמח לסייע לך וללוות את התהליך מתחילתו ועד סופו.

תביעות רשלנות רפואית

כשעולה החשד כי נעשה למטופל עוול במהלך קבלת טיפול רפואי, יש לבדוק אם יש מקום להגשת תביעת רשלנות רפואית.

מגוון הנסיבות בגינן ניתן להגיש תביעות רשלנות רפואית הוא עצום, לדוגמה:

רשלנות רפואית בלידה- התביעה, במידה ויש כזו, מתייחסת לטיפול הרפואי שקיבלה היולדת החל מהרגע בו הגיעה לבי"ח כדי ללדת. מרגע הגיעה מחויב הצוות הרפואי במקום בביצוע בדיקות שונות, כמו מוניטור, אולטרסאונד, הערכת משקל העובר, בדיקות דם ושתן ובדיקה וגינלית. הבדיקות מסייעות לצוות הרפואי להיערך ללידה וללמוד על מצב היולדת והעובר, למשל אם משקלו גדול מדי, אם קיימת מצוקה וכדומה.

אם הצוות הרפואי לא ביצע את הבדיקות הללו או לא נתן דעתו בנוגע לממצאים שהתקבלו ובעקבות כך נגרם נזק ליולדת, לעובר, או לשניהם, מדובר על רשלנות רפואית בלידה.

במהלך הלידה על הצוות הרפואי להיות ערוך ומוכן לכל תרחיש רפואי אפשרי. במידה ולא נעשה כך ונגרם נזק, גם כאן, מדובר על עילה מספקת להגשת תביעה רשלנות רפואית בלידה, כמו גם היעדר רופא מחדר הלידה בזמן בו מסתמנת מצוקה או בעיה, או הליך רפואי שגוי שעלול לגרום למומים בילוד.

רשלנות רפואית בניתוח- על כל רופא מנתח לעמוד בשני כללי ברזל. האחד, ליידע את המטופל בתהליך והאופן בו יתבצע הניתוח, כולל הסיכונים והאלטרנטיבות הטיפוליות האחרות והשני, עליו להיות מרוכז במהלך ביצוע הניתוח ולעשות כמיטב יכולתו ומאמציו כדי להצליח.

כשלא מתקיים אחד משני תנאים אלו, מדובר ברשלנות רפואית בניתוח. משמעות הדבר היא על הרופא לפרוס בפני המטופל, טרם הניתוח, כל חלופה טיפולית שעומדת בפניו, גם בניתוחים שאינם מצילי חיים, כמו למשל ניתוחים פלסטיים.

באופן זה המטופל שמודע לסיכונים והסיבוכים הכרוכים בניתוח, יבחר בניתוח אחרי ששמע את כל הפרטים והפעיל את שיקול דעתו. את הסכמתו לניתוח חייב המטופל לתת בכתב.

רשלנות רפואית בניתוח מתייחסת לכשלים טיפוליים רפואיים שיכולים היו להמנע. למשל, רופא מרדים שלא בדק אם המנותח רגיש לחומרי ההרדמה בהם עשה שימוש, שימוש בחומרים במהלך ניתוח שהמנותח אלרגי אליהם, השארת אביזר בגוף המנתח, למשל ספוגית או צינורית וכיוצ"ב.

מטופל שנגרם לו נזק במהלך הניתוח יכול לתבוע את הרופא המנתח או את המוסד הרפואי בו קיבל טיפול בגין רשלנות רפואית בניתוח.

עורך דין רפואי

בתביעות רשלנות רפואית חובת ההוכחה חלה על התובע. עליו לספק את כל ההסטוריה הרפואית, את תיעוד המקרה ולהוכיח מעל כל צל של ספק כי הנזק שנגרם לו הוא בגלל הניתוח או בעקבותיו, כתוצאה ממעשה רשלנות.

מוסדות רפואיים כמו בתי חולים או קליניקות פרטיות מצוידים בסוללה של עורכי דין מיומנים ולכן תביעת רשלנות רפואת צריכה להיות מגובה על ידי עו"ד, רצוי עורך דין רפואי, או מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

ברוב המקרים תביעת רשלנות רפואית תהיה תביעה אזרחית מתחום דיני נזיקין אולם במקרים מסוימים, כמו פטירת אדם אחרי טיפול רשלני שקיבל, יכולה המשפחה להגיש גם תביעה פלילית.

עורך דין מקצועי המומחה בתחום הרשלנות הרפואית הוא בעל רקע נרחב בתחום ואף מתייעץ עם גורמים רפואיים מומחים לחיזוק טענותיו. כמו כן, טרם הגשת התביעה הוא יבחן את הנסיבות כדי להבין אם יש בכלל עילה לתביעה.

עורכי דין רשלנות רפואית

לפי החוק, ניתן להגיש תביעות רשלנות רפואית אם מתקיימים ארבעה תנאים: קיום חובת הזהירות, הפרת חובה זו, נזק שנגרם למטופל, מנותח או חולה, וקשר ישיר בין הפרת החובות לבין הנזק שנגרם לו.

החוק דוגל בהגנה על זכויות החולה, שמירה על כבודו, בריאותו, עתידו וחייו ומתייחס בחומרה רבה לנושא זה, על אף המורכבות והקושי העולה לעתים בהוכחת הרשלנות הרפואית שנגרמה לתובע.

פורטל דין – נט עורכי הדין, יסייע לך לאתר את עורך הדין המתאים ביותר למקרה הרשלנות הרפואי בו נתקלת. עורכי הדין הם מוסמכים ויתרה מכך, מומחים בתחומים רלוונטיים, כמו רשלנות רפואית בלידה וכדומה.

אם עולה ולו חשד קל שחווית רשלנות רפואית, זה הזמן להיערך לתביעה שעשויה להיות מורכבת וממושכת, מה גם שתביעות רשלנות רפואית ניתן להגיש עד שבע שנים מיום המקרה, למעט בתביעות רשלנות רפואי בלידה, בהן ניתן להמתין עד שלילוד מלאו 18 שנים, זאת במידה והוריו לא בחרו לתבוע קודם לכן, בשמו.

בעזרת הפורטל ייחסך לך זמן יקר ערך ותקבל את כל הייעוץ הנדרש, הסיוע והליווי המקצועי ביותר על ידי מומחים, שמודעים לקושי בהוכחת הרשלנות הרפואית, זאת בנוסף למטען הרגשי הכבד שמונח על כתפי התובעים.

מלא את פרטיך בפורטל דין- נט. מילוי הפרטים יאפשר לך לקבל סיוע של עורך דין מומחה ומוסמך ובסמוך לאזור מגוריך.

מוזמנים לפנות בכל שאלה