באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט, תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש להתמודדות עם תביעה לשלום בית, עורכי הדין של הפורטל ישמחו לסייע ולענות על שאלותיכם בנושא.

משמעות הגשת תביעה לשלום בית

תביעה לשלום בית הינה תביעה במסגרתה התובע מבקש לחייב את בן זוגו לשוב לחיות עמו תחת קורת גג משותפת, לקיים יחסי אישות, לחזור לחיי זוגיות תקינים ולקבל את כל הזכויות המגיעות לו במסגרת החיים המשותפים.

בפרקטיקה לבית הדין הרבני אין האמצעים לכפות על אדם עניינים שבלב, הדיינים שבבית הדין הרבני בוחנים את טענות הצדדים ומנסים להתרשם האם ניתן יהיה להשכין שלום בית או שמא נפער קרע עמוק, שאינו ניתן לאיחוי בין הצדדים.

 שלום בית כצעד טקטי

רבים הם המקרים בהם מוגשת תביעה לשלום בית לא מתוך כוונה באמת להשיב את בן הזוג לחיי שלום בית, אלא כצעד טקטי על מנת לצבור יתרון בהליך הגירושין, לדוגמא:

  • תביעת שלום בית המוגשת מטעם האישה, על מנת לנסות והבטיח את תביעת הכתובה העתידה להיות מוגשת על ידיה האישה.
  • דוגמא נוספת: במקרה הפוך בו הבעל הוא יוזם התביעה, כצעד טקטי על מנת להימנע מתשלום כתובה לאישה.

הסכם שלום בית ולחליפין גירושין

הסכם שלום בית ולחליפין גירושין הינו הסכם המכיל שני הסכמים שונים:

  • חלק ראשון של ההסכם- "שלום בית", במסגרתו הצדדים מבקשים לקיים ניסיון לשלום בית, הצדדים יקבעו זמן מוגדר לניסיון, יפרטו את דרך ואופן ניהול יחסי שלום בית וכדומה.
  • בחלק השני של ההסכם- "הגירושין", שיחול אך ורק במקרה בו ניסיון שלום הבית כשל דאז הצדדים יבקשו לפעול לפיו. בחלק זה של ההסכם הצדדים כבר סיכמו מראש כיצד יתנהל הליך הגירושין, לרבות הסכמות רכושיות בין הצדדים, הסדרי ראייה, מזונות, אופן הגירושין, הכתובה וכל נושא הכרוך בגירושי הצדדים.

היתרונות בהסכם שלום בית לחליפין גירושין

כאשר בין הצדדים עדיין יש תקווה לקיום ניסיון אחרון לשלום בית, ברוב המקרים ניסיון זה מגיע אחרי הגשת תביעות או התדיינות בערכאות השיפוטיות. הסכם שלום בית לחליפין גירושין כבר מסדיר מראש ומעגן את כל נושא הגירושין לכשיגיע, ללא כל צורך התדיינות משפטית.

במידה ושלום הבית ייכשל הצדדים כבר הבטיחו לעצמם הליך גירושין קצר, יעיל וללא הוצאות משפיות מיותרות. בנוסף, ברוב המקרים הסכם זה מעניק ביטחון לצדדים ומסייע בהפחתת הלחץ בכל הנושא הרכושי וגידול הילדים.

עורך דין העוסק בתביעות לשלום בית

במידה ואתם מצויים בהליכי גירושין והוגשה נגדכם תביעת לשלום בית או במידה ואתם שוקלים הגשת תביעה לשלום בית, פנו לעורך דין העוסק בדיני משפחה, עורך הדין יפעיל שיקול דעת כיצד עליכם לפעול בקשר לתביעה לשלום בית.

בהליך גירושין יש משמעות רבה למציאות המשפטית, כל צעד עלול להכריע את גורל התיק ואת אופן המשך ניהול ההליך בפני הערכאות המשפטיות. על מנת להבטיח את זכויותיכם פנו עוד היום לעורך דין המתמחה בדיני משפחה.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני משפחה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה