מהי תאונת עבודה

שני תנאים עיקריים קובעים אם תאונה שעברת תוכר כתאונת עבודה. בתנאי הראשון הוא שהתאונה התרחשה במהלך העבודה ואילו התנאי השני הוא כי הפגיעה התרחשה עקב תנאי העבודה שלך.

לפי החוק בישראל, יום העבודה שלך מתחיל מהרגע בו אתה יוצא מביתך ומסתיים ברגע בו חזרת לביתך. כלומר, אם נפגעת בדרך לעבודה, על פי חוק תהיה מוכר כנפגע בתאונת עבודה.

לפי החוק, אדם שנפצע בתאונת עבודה בדרך לעבודה, זכאי לדרוש פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי.

טופס 250 תאונת עבודה

כשמתרחשת תאונה בדרך לעבודה, יש לבצע מספר פעולות חשובות, ביניהן קבלת טיפול רפואי מצידו של מוסד רפואי מוכר, כמו בי"ח, קופ"ח וכדומה.

יש לפרט בפני הרופא המטפל את השתלשלות האירועים, את הפגיעה או הפציעה, וחשוב לוודא שהכל נרשם בדו"ח הרפואי. וודא שאתה מקבל עותק מדו"ח רפואי זה, אתה תזדקק לו בהמשך.

אם נשלחת לבצע בדיקות נוספות, כמו צילום רנטגן, סי טי או אחר, וודא שיש בידיך עותק מכל הצילומים ומכל פענוח.

כמה שיותר סמוך למועד התאונה, נסה לתעד את כל האירוע, כולל השעה בה הוא התרחש, מה בדיוק קרה וכל נקודה אחרת שיכולה לסייע בהמשך לתביעת הפיצויים שלך.

אם ישנם עדי ראייה נסה להוציא מהם כמה שיותר פרטים, כמו שם, תעודת זהות ופרטי התקשרות.

בנוסף יהיה עליך לקבל מהמעסיק טופס תאונת עבודה שנקרא ב.ל. 250. על המעסיק למלא בטופס זה את כל פרטי הפגיעה כפי שמסרת לו אותם ולחתום עליו. לאחר שחתם יהיה עליך למסור את הטופס לידי הרופא המטפל.

זהו טופס חשוב מאחר והוא משמש כאסמכתא לפגיעה בעבודה והוא מוכר גם בשם תעודה רפואית ראשונה. בהמשך יועבר טופס זה לידיי המוסד לביטוח לאומי וישיש להגשת תביעה לפיצויים, לדמי פגיעה בעבודה ולקבלת דרגת נכות במידה ויש כזו, שתשמש לקבלת גמלת נכות בעתיד.

להלן קישור לטופס 250 תאונת עבודה להורדה

עורך דין נזיקין לטיפול בתאונות עבודה

אם קרתה לך תאונת עבודה בדרך לעבודה יהיה עליך לעבור תהליך לא קצר שבמהלכו יהיה עליך להוכיח שנפגעת, להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבלת כל זכויותיך וסביר להניח שאף תתבקש להתייצב בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי כדי שזו תקבע את דרגת הנכות שלך, שבהתאם לה ייקבע גובה קצבת הנכות שתקבל.

מומלץ מאד לעבור את כל הדרך הזו בליווי וסיוע של עורך דין נזיקין, מתמחה בתאונות עבודה ומכיר את כל חוקי ודיני המוסד לביטוח לאומי, כדי שתקבל את כל המגיע לך ואף במהירות.

באפשרותך למצוא עורך דין נזיקין, מומחה בתאונות עבודה בפורטל עורכי הדין דין –נט. היתרון בשימוש בפורטל הוא מהירות התגובה והיכולת לבצע חיפוש ממוקד שרלוונטי למקרה שלך. מרגע הרישום אתה תקבל קישור לעורך דין מומחה ומוביל בתחומו שנמצא גם באזור מגוריך וישמח לסייע לך ולהעניק ליווי משפטי לכל אורך הדרך.

מלא את פרטיך בטופס המקוון עכשיו כדי לא להתמהמה עם זכויותיך ולקבל במהירות ליווי מקצועי

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ