"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה; יראו כתאונת דרכים גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על ידי גורם שמחוץ לרכב, וכן מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב, ובלבד שבעת השימוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו המקורי; ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי";

 

תאונת אופנוע

אופנוע הינו רכב דו גלגלי המהווה רכב מנועי לכל דבר ועניין לכן חלה חובה על נהגי רכב דו גלגלי לבטח את רכבם בביטוח חובה, לאור העובדה כי אופנוע בהגדרתו מהווה רכב מנועי גם נפגעי תאונות אופנוע יחשבו כנפגעי תאונות דרכים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

כל פגיעה שנגרמה בעקבות תאונת אופנוע עשויה לזכות את הנפגע בפיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, החוק מאפשר לכל אדם שנפגע עקב תאונת דרכים לתבוע את חברת ביטוח החובה של הרכב המעורב בתאונת הדרכים.

תאונת אופנוע

פיצוי מכוח פוליסת ביטוח החובה

אופנוע נחשב לרכב מנועי לפי הגדרתו בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ביטוח החובה של בעל האופנוע נועד לכסות כל מקרה של פגיעות גוף שנגרמו בעקבות השימוש באופנוע. לאחר התרחשות התאונה זכאים נפגעי התאונה להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח המבטחת את האופנוע או הרכב.

גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי

ישנם מקרים בהם נפגעי תאונות דרכים יהיו זכאים לקבלת תשלומי גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי, במקרים אלה המוסד לביטוח לאומי יוצר הפרדה מוחלטת בין מקרה של תאונות דרכים רגילה לבין מקרה של תאונת דרכים שהתרחשה במהלך העבודה אשר תחשב כתאונת עבודה ולא כתאונת דרכים רגילה. במקרה של תאונת דרכים שאירעה במהלך העבודה התביעה תטופל באמצעות המחלקה לתאונות עבודה במוסד לביטוח לאומי.

מקרי נכות

אדם שנפגע בתאונת דרכים ובעקבות הפגיעה נותר נכה בגופו ובריאותו זכאי להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי להכרה בנכותו. במידה והמוסד לביטוח לאומי יכיר בנכותו של הנפגע, הנפגע יהיה לקבלת קצבת נכות חודשית ליחיד, הקצבה החודשית משולמת בשיעורים שונים ובהתאם לאחוזי הנכות אשר נקבעו לנכה.

לצורך קביעת אחוזי הנכות של הנפגע על ידי המוסד לביטוח לאומי יוזמן התובע לוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, בסיום הבדיקות הנדרשות תחליט הוועדה הרפואית האם יש לקבל את תביעתו של התובע ולהכיר בנכותו לרבות שיעורי אחוזי הנכות שיש לקבעו בעניינו.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתאונות דרכים באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה