בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לייצור קשר תוך זמן קצר עם אחד מעורכי הדין המובילים בתחום התעבורה לצורך ייעוץ והכוונה ראשוני, כמו כן בפורטל תוכלו לקבל מענה לשאלותיכם בנושא שלילת רישיון נהיגה.

פסילת רישיון נהיגה בהחלטה שיפוטית

במקרים בהם תוגש כנגד נהג עתירה לשלילת רישיון נהיגה, לבית המשפט אכן קיימת האפשרות להורות על פסילת רישיון הנהיגה של הנהג בהתאם לסנקציה הקבועה לצד העבירה. במקרים בהם בית המשפט יורה על שלילת רישיון הנהיגה חלה חובה על הנהג להפקיד את רישיון הנהיגה שלו באופן מיידי.

במקרים בהם יישלל רישיון הנהיגה בהוראת בית המשפט, יחול איסור מוחלט על הנהג לנהוג ברכב במשך כל תקופת הפסילה שנקבעה במסגרת פסק הדין. לאחר תקופת השלילה יהיה על הנהג לחדש את רישיון הנהיגה באמצעות הנפקת רישיון נהיגה חדש, הליך הכולל: מבחן עיוני – המכונה תיאוריה ומבחן מעשי – המכונה טסט.

שלילת רישיון באמצעות קצין משטרה

קצין משטרה בעל דרגה של מפקח ומעל הינו בעל סמכות להורות על פסילת רישיון נהיגה של נהג לתקופה הנעה בין חודש ימים לשלושה חודשים, קצין המשטרה רשאי להורות על פסילת רישיון נהיגה של נהג רק בעבירות מסוימות שנקבעו בחוק.

שלילת רישיון על ידי משרד הרישוי

משרד הרישוי רשאי להורות על פסילת רישיון נהיגה של נהג במקרים בהם נהג עבר על מכסת נקודות עבירות תנועה לפי שיטת הניקוד הנהוגה בישראל. לפי שיטת הניקוד, ריבוי של נקודות רישיון בעקבות עבירות תנועה יובילו לסנקציות שונות, כגון: קורס נהיגה מונעת, מבחן מעשי, מבחן עיוני והחמור ביותר שלילת רישיון נהיגה.

מומלץ לנהגים בישראל לדאוג לערוך ברור נקודות תעבורה במשרד הרישוי, על מנת להימנע מהפתעות בלתי מתוכננות, כגון: סנקציה חמורה מסוג שלילת רישיון נהיגה.

שיטת הניקוד בישראל

שיטת הניקוד בישראל הינה כלי יעיל באמצעותו משרד הרישוי מסוגל לעקוב אחר עבירות תנועה של נהגים. לפי שיטת הניקוד החדשה קיימות חמישה דרגות של ניקוד ובהתאם לכך נקודות על עבירות תנועה אינן נמחקות לחובת נהג שלא עבר אמצעי תיקון, כגון: מבחן מעשי, מבחן עיוני, שלילה או קורס נהיגה מונעת.

דוגמאות לשיטת הניקוד החדשה:

  • עבירת חציית כביש ברמזור אדום בנהיגה, תקים לחובת הנהג 10 נקודות חובה.
  • עבירות תנועה נקודות בגין נהיגה ללא חגורת בטיחות, תקים לחובת הנהג 6 נקודות חובה.
  • עבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה, תקים לחובת הנהג כ- 8 נקודות חובה.

עורך דין העוסק בשלילת רישיון נהיגה

אם אתם חשודים או שנתפסתם בזמן ביצוע עבירות תנועה והוגשה נגדכם תביעה לשלילת רישיון נהיגה, אתם זקוקים להגנה משפטית במהירות האפשרית. עליכם לקחת בחשבון כי ישנן עבירות תנועה חמורות שללא ייצוג משפטי הולם עלולות להסתיים בתוצאות קשות של שלילת רישיון הנהיגה לתקופה ארוכה. לא מומלץ להתמודד עם עבירות תנועה ושיטת הניקוד בעצמכם, פנו למומחים עוד היום!

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתעבורה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ