פורטל עורכי הדין דין נט מעמיד לרשותכם עורך דין רשלנות רפואית בלידה, אותו תמצא בהליך חיפוש קל ויעיל לפי פילוח גיאוגרפי, כך שהוא יהיה גם קרוב למקום המגורים שלך.

רשלנות בלידה

כל טיפול רשלני שניתן לאשה החל מהרגע בו הגיעה לבית החולים כדי ללדת ועד צאתה מחדר הלידה נחשב למעשה רשלנות רפואית בלידה ומהווה הילה לתביעה.

קבלת אשה ללידה הוא הליך מובנה המורכב משלבים ופעולות מתחייבות, למשל סדרת בדיקות שעל האשה לעבור, כמו אולטרסאונד, מוניטור, הערכת משקל, בדיקה וגינלית ואחרות, זאת למרות יומן מעקב ההריון של היולדת.

מטרת הבדיקות לפני הלידה היא לקבל מידע על העובר ועל הלידה הצפויה, להעריך סיכונים, למשל מנח העובר שעלול להקשות על הלידה, עובר גדול באופן חריג שמצריך לשקול ביצוע ניתוח קיסרי, ועוד מגוון תרחישים שהבדיקות המוקדמות מסייעות להיערך אליהם בצורה הנכונה ביותר.

כל הליך שעלול לסכן את העובר ואת היולדת, כול אי מתן הסברים מלאים ליולדת והפעלת שיקול דעת שעלול לסכן אותם, נחשבים למעשה של רשלנות בלידה.

עורכי דין רשלנות רפואית בלידה

כשאתה מחפש עורכי דין רשלנות רפואית בלידה חשוב להתמקד חיפוש בעורך דין נזיקין עם התמחות של רשלנות רפואית, ורצוי עם נסיון בתחום ההריון והלידה.

בפגישה עם עורכי דין רשלנות רפואית בלידה ייבחנו המקרים הבאים:

  • יידוע היולדת- כל החלטה שנקבעה ואשר נוגעת ללידה, כולל המשמעויות וההשלכות של הליכים רפואיים מסוימים מחויבים בידוע היולדת על ידי כלל הצוות הרפואי המטפל בה.

מחובתו של הצוות המטפל לספק מידע על ההליך הרפואי עליו הם ממליצים, למשל ניתוח קיסרי, ולהציג בפניה את החלופות, כולל הסברים על המשמעות והשלכות כל חלופה רפואית.

  • התייחסות לממצאים- אי קיום הבדיקות או אי התייחסות לממצא הבדיקות, למשל מצוקה עוברית.
  • חוות דעת שנייה- במצבי סיכון או מצוקה, חייב הליך הלידה להסתמך על החלטותיו של הצוות הרפואי, כולל התייעצות עם רופאים מומחים נוספים.

רשלנות רפואית בלידה עלולה לגרום לילוד נזק בלתי הפיך או למוות, ולסכן את אמו.

כדי להוכיח שאכן היתה רשלנות רפואית בלידה יהיה על התובע להוכיח זאת וזה לא קל, מה גם שבתביעה קיים מטען רגשי רב שמשפיע על שיקול דעת התובעים.

לכן חשוב לקבל יעוץ וליווי מקצועי של עורך דין רשלנות רפואית בלידה, שיתן את חוות דעתו ויתרום מנסיונו לקיום הליך משפטי נכון, במידה וקיימת עילה לתביעה.

היה ונתקלת בעוולה רפואית שהתרחשה בלידה, זה הזמן להיעזר בפורטל דין נט שיאתר עבורך עורך דין רשלנות רפואית בלידה. מלא את פרטיך בטופס המקוון שבאתר ועד מהרה יתקבל מענה מעו"ד מומחה באזור מגוריך שישמח להיות לעזר.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה