במידה והותיר אחריו המנוח נכס מקרקעין, על מנת לחלק בפועל את נכס המקרקעין בין היורשים על היורשים לגשת ללשכת רישום המקרקעין ולבצע הליך של רישום צו ירושה בטאבו.

הליך רישום ירושה בטאבו

כדי לבצע הליך של רישום ירושה בטאבו מומלץ לפנות לעורך דין העוסק במקרקעין על מנת שייבצע בעבורכם את כל הפעולות בצורה מדויקת עד לרישום סופי בלשכת רישום המקרקעין, להלן רשימת פעולות:

  1. היורשים יגישו בקשה לרישום ירושה על גבי טופס בקשה לרישום ירושה בטאבו, על הטופס להיות חתום על ידי היורש או כל צד המעוניין ברישום ועל החתימה להיות מאומתת בחותמת של עורך דין או חתימתו של רשם המקרקעין.
  2. במקרים בהם מונה מנהל עיזבון, מנהל העיזבון יחתום על הבקשה ויאומת על ידי עורך דין או רשם.
  3. לבקשה יש לצרף צו ירושה או צו קיום צוואה מקורי או העתק נאמן למקור.
  4. על המבקש לצרף אישורים המעידים כי שולמה אגרת לשכת רישום המקרקעין לבקשה לרישום הורשה, ניתן לשלם את האגרות באופן מקוון באתר האינטרנט של משרד המשפטים- לנוחיותכם להלן קישר לאתר התשלומים משרד המשפטים (טאבו).

משמעות רישום צו ירושה בטאבו

רישום צו ירושה בטאבו מהווה צעד להסדרת הזכויות בנכס המקרקעין, כאשר מתבצע רישום בטאבו נמנעות בעיות עתידיות בין היורשים או בעיות עתידיות עם צדדי ג'. בבואם של היורשים למכור את נכס המקרקעין, על מנת ליהנות מכספי הירושה על היורשים תחילה להסדיר את הזכויות בנכס המקרקעין על ידי רישום הזכיות על שמם בטאבו.

צו ירושה או צו קיום צוואה

המסמך המהותי ביותר לצורך רישום צו ירושה בטאבו הינו מסמך של צו ירושה או צו קיום צוואה. במקרים בהם המנוח הלך לעולמו והותיר אחריו צוואה נכסיו יתחלקו לפי הצוואה, על מנת לבצע את האמור בצוואת המנוח ולהעביר את נכס המקרקעין על שם היורשים לפי צוואה יש להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה לצו קיום צוואה.

במקרים בהם המנוח לא הותיר אחריו צוואה, עיזבונו של המנוח יחולק בין היורשים לפי חוק הירושה, במקרים אלה על היורשים לפי דין להגיש בפני הרשם לענייני ירושה בקשה לצו ירושה.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה ברישום צו ירושה בלשכת רישום מקרקעין באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה