רישום נכס בטאבו

רישום נכס מקרקעין בטאבו הינו ההליך הסופי של רכישת נכס מקרקעין, בעת הרישום יירשמו הבעלים החדשים של נכס המקרקעין וימחקו הבעלים הקודמים מפנקסי המקרקעין. פעמים רבות רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין מתעכב בעקבות המתנה לסיומו של הליך פרצלציה (חלוקת המקרקעין). לרוב הליך רישום הזכויות מתבצע על ידי הקבלן או היזם של הפרויקט, באמצעות עורך הדין מטעם הקבלן המכונה: "חברה משכנת".

חברה משכנת

רישום דירת קבלן אצל רשם המקרקעין מתבצע על ידי החברה משכנת, החברה המשכנת הינה חברה המשמשת את הקבלן באמצעות משרד עורכי דין המייצג את הקבלן לצורך רישום הזכויות והסדרת רישום הבתים בפנקס הבתים המשותפים. אחריות החברה המשכנת הינה כלפי: הקבלן, הרוכשים והבנק למשכנתאות. במקרים בהם לא ניתן לבצע פרצלציה, או שביצוע הפרצלציה מתעכב מכל סיבה שהיא, רישום הזכויות בנכס מתבצע אצל החברה המשכנת המהווה הקבלן.

רישום בטאבו

לפי החוק הקבלן מחויב לרשום את הבניין בפנקס הבתים המשותפים תוך 12 חודשים ממועד ביצוע הפרצלציה בקרקע, או ממועד שהדירה אוכלסה על ידי הרוכש ,לפי המועד המאוחר יותר. תפקיד נוסף של הקבלן על פי דין הינו: רישום הזכויות בדירה על שם הרוכש בתוך 6 חודשים ממועד בו התבצע רישום צו בית משותף בפנקס הבתים המשותפים.

לקריאה נוספת על רישום נכס בטאבו

עורך דין מטעם הקבלן

כל אדם הרוכש נכס מקרקעין מקבלן או יזם מחויב לרכוש את שירותיו של עורך הדין המייצג מטעם הקבלן,. חוזה מכר שייערך על ידי עורך הדין מטעם הקבלן לרוב הינו חוזה מכר מוטה, בעל סעיפים מקפחים לטובת הקבלן ולרוב הסכם המכר לא יספק הגנות חשובות לטובת הרוכש.

מצד שני עורך הדין מטעם הקבלן מבצע עבודה משפטית ארוכה ומייגעת של רישום הזכויות על שם הרוכשים בטאבו, ולכן מקובל לחייב את הרוכשים בתשלום שכר טרחת עורך הדין מטעם הקבלן.

לסיכום ניתן לומר כי עורך הדין מטעם הקבלן יהיה אחראי על רישום הזכויות והסדרת הנכס בפנקסי רישום המקרקעין בלבד, עורך הדין מטעם הקבלן אינו מייצג את הרוכש למרות שהרוכש שילם לעורך הדין מטעם הקבלן שכר טרחה לייצוג ורישום הזכויות.

עורך דין לרישום דירת קבלן אצל רשם המקרקעין

רכישת דירה מקבלן הינה עסקת מקרקעין אשר במסגרתה מחויב הרוכש לרכוש את שירותי עורך הדין מטעם הקבלן. חשוב לזכור כי עורך הדין הינו מטעם הקבלן ולא מייצג את האינטרסים של הרוכשים חשוב להתייעץ עם עורך דין מטעמכם לפני שחותמים על כל חוזה מכר מטעם הקבלן.  במסגרת תפקידו של עו"ד עליו לבצע מספר בדיקות חשובות כמו בכל עסקת מקרקעין טרם חתימה על הסכם המכר, במידה והרוכש מוותר על ייצוג משפטי מטעמו הרוכש מוותר על הגנה על זכויותיו.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בחוזי מכר מקרקעין באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה