רישום נכס בטאבו

רישום זכויות של נכס בלשכת רישום המקרקעין מהווה הצעד האחרון בהליך של עסקת מכר במקרקעין. רישום בעלות של בעל הנכס בטאבו מהווה רישום פורמאלי לצורך הגנה על זכות הבעלות של הרוכשים כולי עלמא, רישום נכס בטאבו מונע מצב בו יש בעלות וזכויות בנכסי מקרקעין באופן לא גלוי על מנת להימנע מעסקאות נוגדות רמייה וכדומה. הרישום בטאבו מהווה שיקוף המצב המשפטי של נכס מקרקעין.

נכס שאינו רשום בטאבו

רישום דירה בטאבו הינו הליך מהותי וחשוב לצורך שמירה ועיגון על זכויות הבעלים בנכס המקרקעין. נכס שלא עבר תהליך של רישום מקרקעין בטאבו הבעלים עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם בעיות וקשיים להוכיח את זכות הבעלות בנכס, בעיקר ביום שבו ירצה בעל הנכס למכור את הנכס.

נכס שאינו רשום בטאבו לא ניתן לרשום לטובת הרוכש או הבעלים הערת אזהרה בדבר בעלותם בנכס, לכן המון רוכשים פוטנציאליים נמנעים לרכוש נכסים שאינם רשומים בטאבו והדבר משפיע ופוגע בערך הנכס ושווי השוק שלו באופן משמעותי.

בעת ביצוע עסקת מכר של נכס שאינו רשום בטאבו המוכרים והקונים יאלצו לשלם שכר טרחת עורך דין בתעריפים גבוהים יותר, כי עצם אי רישום הנכס בטאבו יוצר יותר עבודה עבור עורך הדין המייצג בתיק. מדובר בעליות כגון:  בדיקה, עלויות רישום וכדומה. גם הבנקים לא ימהרו לאשר משכנתאות עבור נכסים שאינם רשומים בטאבו ואף יידרשו ריביות במחירים גבוהים.

נסח טאבו

נסח טאבו מהווה תעודת הזהות של נכס מסוג מקרקעין, נסח טאבו ניתן להנפיק רק לגבי נכסים אשר רשומים בלשכות רישום המקרקעין. על מנת להנפיק נסח טאבו על מבקש הבקשה לבצע תשלום אגרת טאבו נסח ולאחר התשלום יונפק הנסח, את הנסח ניתן להוריד ולשלם באתר האינטרנט של משרד המשפטים או בהגעה פיזית ללשכת רישום המקרקעין בה מתנהל רישום הנכס.

על גבי נסח הטאבו מפורט כל המידע העדכני של נכס המקרקעין, כגון: בעלות, פרטי הבעלים, הערות אזהרה, זיקות הנאה, עיקולים, שעבודים, אתר עתיקות, משכנתאות הרובצות על הנכס, הפקעות, ירושות, זכויות וכל הערה הקשורה לנכס המקרקעין. לאחר הנפקת נסח הטאבו יהיה בידי מחזיק הנסח רוב המידע המספק לגבי המצב המשפטי של נכס המקרקעין.

מידע נוסף בנושא

אגרת לשכת רישום מקרקעין

מיסוי מקרקעין

חברה משכנת

חברה משכנת זוהי החברה האחראית על הרישומים בנכסי מקרקעין, החל מרגע חתימת הצדדים על חוזה מכר ועד למועד רישום הנכס על שם הרוכשים בלשכת רישום המקרקעין. החברה המשכנת למעשה זה משרד עורכי דין המייצג את הקבלן, לרוב מדובר במקרים בהם הנכס טרם נרשם בפנקס הבתים המשותפים או שאין אפשרות לרשום את הזכויות על שם הרוכשים ולכן הרישום מתבצע אצל החברה המשכנת.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה ברישום נכסים בלשכת רישום המקרקעין באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה