תביעה לקצבת מזונות מביטוח לאומי  

על מנת לקבל קצבת מזונות מביטוח לאומי יש להגיש תביעה לביטוח לאומי מזונות על גבי טופס בקשה לתשלום מזונות על פי חוק. התביעה תוגש לסניף ביטוח לאומי באזור מגורי התובע. מזונות ילדים ביטוח לאומי ישולמו החל מיום הגשת התביעה לביטוח לאומי, ייתכנו מקרים בהם קצבת המזונות תשלום באופן רטרואקטיבי, אך לא יותר מ-12 חודשים רטרואקטיבית. מזונות מביטוח לאומי ישולמו בהתאם לפסק הדין וכל עוד פסק הדין לא קובע אחרת, עד גיל בגרות של הקטינים, קרי גיל 18 שנים.

סכום קצבת המזונות

סכום המזונות שישולם על ידי המוסד לביטוח לאומי ישולם בהתאם לפסק הדין שנקבע למזונות או בהתאם לתקנות המוסד לביטוח לאומי, הנמוך מבין השניים קובע. חשוב לציין כי הכנסות האישה מעבודה הינן משפיעות באופן ישיר על גובה סכום קצבת המזונות החודשיים שישולם לאישה, הכל בהתאם לתנאי הזכאות שנקבעו בתקנות המוסד לביטוח לאומי.

לנוחיותכם מצורף קישור למחשבון חישוב סכום קצבת המזונות המצוי באתר של המוסד לביטוח לאומי.

הפרשי מזונות בין פסק הדין לקצבת מזונות

ייתכנו מקרים בהם בפסק הדין נקבע סכום דמי מזונות הקטינים הגבוה יותר מקצבת המזונות המשולמת בפועל על ידי המוסד לביטוח לאומי, במקרים אלה תהא זכאית הזוכה לקבל את ההפרשים באמצעות המוסד לביטוח לאומי. במקרים בהם המוסד לביטוח לאומי לא יצליח לגבות את ההפרשים ישירות מהחייב, תוכל הזוכה להגיש תביעה עצמאית לגביית הפרשים באמצעות לשכת ההוצאה לפועל.

ישנן מקרים בהם ניתן להגיש תביעה להשלמת הכנסה. אלו הם מקרים בהם בפסק הדין למזונות נקבע סכום מזונות נמוך מהסכום אשר נקבע בתקנות המוסד לביטוח לאומי. במקרים אלה יש להגיש תביעה נוספת למחלקת הבטחת הכנסה במוסד לביטוח לאומי באזור המגורים.

תביעת מזונות

בכדי להגיש תביעה לתשלום קצבת מזונות על ידי המוסד לביטוח לאומי יש להצטייד בפסק דין הקובע את סכום המזונות. הערכאה המוסמכת ליתן פסק דין למזונות ילדים הינה בית המשפט לענייני משפחה או על ידי בית הדין הרבני, פסק הדין יינתן בהתאם לתביעה לתשלום מזונות קטינים. לתביעה יצורף תצהיר, הרצאת פרטים בתיק עיקרי, פירוט העובדות, מסמכים, סכום מבוקש ונימוקים. בכל מקרה, אל תתמודדו עם תביעת מזונות בעצמכם, פנו באמצעות פורטל עורכי הדין לעורכי הדין המובילים בתחום!

להרחבה בנושא ביטוח לאומי, קראו את המאמרים הבאים

גמלת סיעוד מביטוח לאומי

 תשלום דמי ביטוח לאומי לעצמאים

עורך דין העוסק בתביעה לקצבת מזונות מביטוח לאומי

התנאי הבסיסי להגשת עתירה לגביית קצבת מזונות מביטוח לאומי הינו פסק דין חלוט בעניין מזונות קטינים. באם אין ברשותכם פסק דין המורה על תשלום מזונות עליכם לפנות לעורך דין גירושין. לאחר קבלת פסק הדין המיוחל, עורך הדין יגיש תביעה לקצבת מזונות מביטוח לאומי.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתביעה לקצבת מזונות מביטוח לאומי באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר ביניכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ