המקרים בהם תתבצע פסילה מנהלית

באילו מקרים קצין משטרה מוסמך להורות פסילה מנהלית של רישיון נהיגה? קצין משטרה מוסמך לפסול רישיון נהיגה במקרים בהם נהג עבר על אחת מעברות התנועה המפורטות בפקודת התעבורה אשר לצידן נקבע עונש מסוג פסילה מנהלית. בנוסף לעברות המפורטות בפקודת התעבורה, קצין משטרה רשאי להורות על פסילה מנהלית גם במקרים של תאונת דרכים בה נגרם נזק.

משך הזמן בפסילה מנהלית

פקודת התעבורה קובעת בפרוש לצד כל עבירת פסילה מה יהיה משך זמן פסילת רישיון הנהיגה בהתאם לחומרת העבירה אשר ביצע הנהג.

להלן דוגמאות: פסילה מנהלית למשך 60 ימים- תוטל על נהג אשר היה מעורב תאונת דרכים בה נגרם נזק רכושי ו/או היו מעורבים בה פצועים, פסילה מנהלית למשך 90 ימים- תוטל על נהג שהיה מעורב תאונת דרכים שהובילה לאובדן בנפש ופסילה מנהלית של 30 ימים- תוטל על נהג שעבר אחת העבירות בפקודת התעבורה (עבירות קלות יחסית).

עורך דין העוסק בפסילה מנהלית

במידה והוטלה נגדכם פסילה מנהלית, פנו עוד היום לעורך דין העוסק בדיני תעבורה, פנייה בזמן לעורך דין תסייע לנהג הנענש לקצר את תקופת הפסילה ו/או לבטלה בכלל. באמצעות עורך הדין תוכלו להגיש תביעה לביטול או קיצור הפסילה המנהלית תוך בחינת תיק הראיות של הנהג מבצע העברה.

נושאים נוספים בדיני תעבורה

הסבת דוח תנועה

דוח מהירות

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה ופסילות מנהליות באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה