בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו למצוא מידע משפטי רלוונטי בנושא פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, לרבות תוכלו לייצור קשר עם עורכי הדין של הפורטל אשר ישמחו לענות על שאלותיכם ולסייע לכם.

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כל אדם אשר נפגע כתוצאה מתאונת דרכים זכאי לקבלת פיצויים, ללא קשר לשאלת מידת האחריות של הנפגע להתרחשות התאונה. לפי החוק מי שזכאי להגיש תביעות תאונות דרכים הינם: נוסע, נהג והולך רגל שנפגעו כתוצאה מהתאונה.

במקרים קשים בהם אחד מאלה הולך לבית עולמו כתוצאה מהתאונה, עיזבונו זכאי להגיש תביעה תאונות דרכים פיצויים בגין הנזק.

תביעת פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי: ככל שמדובר באירוע תאונת דרכים כהגדרתו בחוק, ישנה אחריות מוחלטת לצורך פיצוי הנפגעים כהגדרתם בחוק. במקרים אלה  על התובע חלה החובה להוכיח את הנזק שנגרם לו וכי הנזק נגרם כתוצאה מהתאונה.

המקרים שלא לתבוע לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מגדיר מהם המקרים במסגרתם נפגעי תאונות דרכים לא יהיו זכאים לתבוע בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, להלן מספר דוגמאות:

  1. אדם שאינו מבוטח בפוליסת ביטוח חובה, לא יוכל להגיש תביעת ביטוח תאונת דרכים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
  2. אדם אשר גרם לקרות התאונה בכוונה תחילה לגרום לנזק לרכוש או לגוף.
  3. אדם שעשה שימוש ברכב ללא כל היתר לכך.
  4. נהג שבמועד קרות התאונה נהג ברכב ללא רישיון נהיגה או עם רישיון שפג תוקפו.
  5. נהג שעשה שימוש ברכב לצורך ביצוע פשע .
  6. אדם אשר נפגע בפעולת איבה וכתוצאה מפעולת האיבה נגרמה לו תאונת הדרכים.

הגשת תביעה לנפגעי תאונות דרכים

כל אדם שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים זכאי לתבוע את חברת ביטוח החובה של הרכב אשר גרם לתאונת הדרכים. לפני הגשת התביעה על התובע לאסוף חומר ראייתי רפואי הכולל: מסמכים רפואיים, תוצאות בדיקות, חוות דעת רפואיות, צילומים, סיכומי אשפוז, אישור על נטילת תרופות, טיפולים וכדומה. בנוסף ככל שקיים יצורף לכתב התביעה דו"ח משטרתי על אירוע התאונה.

מכיוון שדובר בהליך משפטי על כל המשתמע מכך, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בתביעות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים לצורך ניהול התביעה בדרך מקצועית ויעילה.

עורך דין העוסק בפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

על מנת להגיש תביעה משפטית לקבל פיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יש להיעזר בעורך דין העוסק בתחום. עורך הדין יאסוף את כל המסמכים המשפטיים והמסמכים הרפואיים. בנוסף עורך הדין ימליץ לכם על בדיקות רפואיות חשובות לצורך הוכחת כתב התביעה לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, על מנת לבסס כתב תביעה בעל סיכויים גבוהים שבסופו של יום יזכה אתכם בפיצויים.

למידע נוסף על דיני תעבורה

חוק נהיגה בשכרות

חוקי תעבורה

שכר טרחת עורך דין

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע שכר טרחה קבוע ומוגבל לעורכי דין העוסקים בתביעות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, להלן שיעורי שכר הטרחה הקבועים בחוק:

  • במקרה של פשרה מחוץ לכותלי ביהמ"ש וטרם הגשת כתב תביעה ישולם לעורך הדין 8% מסכום הפיצוי בתוספת מע"מ.
  • במידה והושגה פשרה לאחר שהוגש כתב תביעה אך טרם ניתן פסק דין ישולם לעורך הדין 11% מסכום הפיצוי בתוספת מע"מ.
  • במידה וסכום הפיצוי הוכרע על ידי בית המשפט ישולם לעורך הדין סכום של 13% מסכום הפיצוי בתוספת מע"מ.

במידה ואתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתביעות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שכלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ