חשוב להדגיש כי הזכאות לקבלת פיצויים במקרה של תאונות דרכים לא קשורה בהכרח לשאלה מי גרם לתאונה, הרי שגם הנהג שאשם בתאונה זכאי לתבוע פיצוי תאונת דרכים.

את מי תובעים?

כל אדם שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים רשאי להגיש תביעה כנגד החברה המבטחת את הרכב המעורב בתאונת הדרכים. במקרים חריגים בהם הרכב הפוגע איננו מבוטח בפוליסת ביטוח חובה ניתן להגיש תביעה נגד איגוד ביטוח נפגעי רכב. מקרים נוספים בהם מדובר בתאונת "פגע וברח", פגיעה על ידי אדם חסר רישיון נהיגה, רכב גנוב, וכדומה ניתן לתבוע את חברת קרנית- קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

פיצויים במקרה של תאונות דרכים

סדר פעולות

מיד לאחר התאונה על הנפגע לפנות לטיפול רפואי ובמידת הצורך אפילו להתפנות לבית החולים בכוחות עצמו או באמצעות אמבולנס. במקביל על הנפגע לדווח על התאונה למשטרה ולהוציא טופס אישור משטרתי על מעורבות בתאונת דרכים. בזמן תקופת הטיפול הרפואי על הנפגע לדווח על כל פגיעה או הגבלה שהתהוותה לאחר התאונה או בעקבות התאונה לרופא המטפל, על כל הפרטים להיכלל בטפסים הרפואיים. על הנפגע לדאוג לתעד ולאסוף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, את הקבלות עבור הטיפולים התרופות, הפניות רפואיות, צילומים וכדומה.

קביעת סכום הפיצוי

סכום הפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לנפגע בתאונות דרכים ייקבע יקבע בהתאם לקריטריונים המחולקים לראשי נזק:

  1. רכיב של כאב וסבל- שיעור נכות רפואית לנפגע, במידה ולא נקבעה נכות לנפגע בית המשפט יפסול לפי שיקול דעת עד לרף מקסימאלי שקבוע בחוק.
  2. הוצאות רפואיות- כל ההוצאות שנאלץ להוציא הנפגע בעבור טיפולים, תרופות, סיוע וכדומה.
  3. הוצאות עבור נסיעות- כל הוצאות ששילם הנפגע עבור נסיעות לצורכי טיפול בתאונה ובתביעה עצמה.
  4. הפסד שכר- השכר שהפסיד הנפגע בתקופה שבה לא עבד בעקבות התאונה.
  5. אובן כושר השתכרות- פיצוי עבור הפסד שכר בעתיד.

על מנת לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לנפגע בתאונות דרכים מחברת הביטוח על הנפגע לפעול בדרך מסוימת תוך מתן דגש לפרטים חשובים. יש לבחון כל מקרה לגופו לפני נקיטת כל הליך. מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בתאונות דרכים על מנת לפעול בזמן ובצורה מדויקת בכדי לממש את הזכאות לקבלת מירב הפיצויים המגיעים לנפגע.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה תביעות לפיצויים עקב תאונת דרכים באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ