פינוי שוכר

התראה

לפני נקיטת צעד קיצוני של פנייה לבית משפט, ראוי כי בעל המושכר ישלח לשוכר התראה אודות ההפרה ו/או אודות רצונו להביא לידי סיום את חוזה השכירות, בשל הפרת החוזה. במידה שהשוכר לא נותן מענה ולא מטפל ולא מסלק את ההפרה, יאלץ בעל המושכר לנקוט בצעדים קיצוניים יותר, על מנת להגיע למצב של פינוי שוכר בכוח מן המושכר. אלה הם מקרים בהם הפינוי ייעשה בצו משפטי.

הדרכים העומדות לבעל המושכר

  1. פינוי שוכר באופן עצמאי – הדרך כי פחות מומלצת, בשל האמוציות שבין הצדדים, סביר להניח כי פינוי כזה, לא ייעשה בדרך ארץ ובכבוד. ומקרים כאלה עלולים להסתיים בפגיעה בשוכר, דבר אשר עלול לסכן את בעל המושכר, שעלול למצוא את עצמו כנתבע.
  2. פינוי באמצעות המשטרה – דרך לא יעילה, שכן המשטרה איננה נוקטת עמדה, ולא נוהגת להתערב בסכסוכים אזרחיים מסוג זה.
  3. הגשת תביעה בבית המשפט לפינוי מושכר.

תביעה במסלול המהיר לפינוי מושכר

מדובר בדרך החוקית והיעילה ביותר לפינוי שוכר סרבן. תביעה אשר ניתן להגיש אותה במסלול מקוצר, לצורך קבלת צו פינוי בדרך המהירה ביותר. הצו יינתן עד 60 יום מיום הגשת התביעה. ההליכים המשפטיים בתביעה מסוג זה, הינם קצרים מיתר ההליכים המשפטיים אזרחיים. חשוב לדעת כי מדובר בסעד של פינוי המושכר בלבד. ובאם נגרמו לבעל המושכר נזקים כספיים, יאלץ לתבוע בתביעה נפרדת ועצמאית .

למעשה אותו בעל נכס, יאלץ לנהל 2 הליכים כנגד השוכר. האחד לפינוי מהיר של המושכר, והשני לתביעה כספית, במקרים בהם הנכס הושכר ללא ערבים וללא בטחונות טובים. במידה וחוזה השכירות נחתם יחד עם בטחונות וערבים, סביר להניח שהביטחונות או הערבים יוכלו לכסות את ההוצאות והנזקים הכספיים אשר נגרמו לבעל המושכר ואז רק התביעה לפינוי שוכר תספיק לבעל הנכס.

פנייה ללשכת ההוצאה לפועל

באם לאחר קבלת הצו ע"י בית המשפט, לאחר שניתן פסק דין לטובת בעל הנכס המורה לשוכר לעזוב את המושכר באופן מידי. השוכר מממשיך במנהגו מתעלם מהצו השיפוטי לא מפנה את הנכס. במקרים קיצוניים אלה לבעל הנכס קיימת האפשרות לגשת ללשכת ההוצאה לפועל ולבקש את אכיפת פסק הדין באמצעות רשות האכיפה והגבייה ע"י הפעלת קבלים של ההוצאה לפועל.

על מנת לפנות שוכר מנכס, יש לנקוט משנה זהירות. כאשר יש להודיע לשוכר על ביטול חוזה השכירות ולפרט מהן הסיבות. יש לאפשר לשוכר הזדמנות נאותה לתקן את הפגם ו/או להשיב בכתב להודעה. במידה והשוכר מתעלם מפניות בעל המושכר, מומלץ כי בעל המושכר ישכור שירותיו של עורך דין העוסק בתחום פינוי מושכר.

באם נתקלתם בבעיה ועומד בפניכם שוכר סרבן, צרו קשר במועד המוקדם ביותר עם עורך דין העוסק בתחום פינוי מושכר. נא השאירו פרטים בטופס המקוון, ואחד מנציגי הפורטל יעביר את פנייתכם לעו"ד העוסק בתחום, והמצוי בסמוך לאזור מגוריכם.

מוזמנים לפנות בכל שאלה