פטור מארנונה לבתי תוכנה

חברות הייטק רבות אשר מנהלות עסק מסוג בית תוכנה זכאיות להנחות משמעותיות בצו הארנונה של הרשויות המקומיות. על מנת שבעלי עסק מסוג בתי תוכנה יוכלו למצות את ההטבה של הנחה בתשלומי הארנונה יאצלו בעלי העסק מיד לאחר קבלת צו הארנונה השנתי לגשת לרשות המקומית ולהגיש בקשה בכתב מנומקת מדוע החברה מסווגת כבית תוכנה לכל דבר ועניין.

אופן ניסוח הבקשה להנחה מצו ארנונה

על מנת להינות מהטבות של הנחה בתשלום הארנונה לבעלי בית תוכנה, בעלי העסק יאלצו להוכיח כי הגדרתו של העסק אכן מהווה בית תוכנה (חברת הייטק). מומלץ ביותר להגיש את ההשגה באמצעות עורך דין הבקיא בהגדרות החוקיות של עסק החוסה תחת הגדרת בית תוכנה, יש לציין כי מועד הגשת ההשגה הינו קריטי שכן ישנה הגבלה בזמן מרגע קבלת תעריפי הארנונה.

רוב הוויכוחים בין הרשויות המקומית לבין בעלי העסקים המכנים עצמם בתי תוכנה תהא סביב ההגדרה, האם אכן מדובר בעסק שבהגדתו עוסק בכתיבת תוכנה או עסק העוסק בחומרה, קושחה, בניית אתרים וכדומה.

דחיית בקשה להנחה בארנונה

במידה ובקשתכם לקבלת הנחה בארנונה בעסק מסוג בית תוכנה יידחה על ידי הרשות המקומית יש צורך בהגשת ערער שיידון בפני וועדת הערער של הרשות המקומית. מדובר בערער משפטי לכל דבר ועניין, הערער צריך לכלול טיעונים משפטיים, פסיקה, תצהירים וכדומה, על מנת להוכיח מדוע העסק מוגדר כבית תוכנה לצורך קבלת הנחה או פטור מארנונה לבית עסק.

 עורך דין העוסק בבקשה לפטור מארנונה לבית תוכנה

אם אתם מעוניינים למצות את זכויותיכם ולהגיש ערער ו/או בקשה להנחה או פטור מתשלום ארנונה לבית תוכנה, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בתחום הארנונה. הליך של הגשת ערער הינו הליך מקביל לתביעות לקבלת פטור מארנונה לבית תוכנה, במסגרת ההליך יתקיימו דיונים, תצהירים, חקירות והוכחת הערער בדומה לניהול תביעה משפטית רגילה. שימוש בשירותיו של עורך דין יגדילו משמעותית את הסיכויים שהערער יתקבל, דבר אשר יוביל להנחה או פטור מתשלום הארנונה כמבוקש.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בקבלת הנחה מארנונה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם  לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה