עורך דין קניית ומכירת דירה

לרובנו עסקת רכישת או מכירת דירה היה אחת העסקאות הגדולות והמשמעותיות ביותר שנזכה לערוך. כיאה למעמד אשר כרוך בטיפול ועיסוק בשאלות משפטיות רבגוניות, חשוב ביותר כי עו"ד לקניית ומכירת דירה ילווה אותך לאורך כל ההליך, החל ממועד קבלת ההחלטה לרכוש או למכור את הנכס, וכלה ברישום הזכויות והעברת הבעלות על שמך או על שם הרוכש המיועד.

עסקת מכירה או רכישה מורכבת בכלליותה ממספר שלבים, כאשר השלב המשותף לשני סוגי העסקאות, וכן החשוב והעיקרי מביניהם, הינו שלב הכנת החוזה. שלב זה נמדד בעיקר ביכולותיו של עו"ד המטפל לשמור בצורה בלתי מתפשרת על זכויותיו של הלקוח אותו הוא מייצג, בעוד מנגד, עליו לשמור גם על אטמוספירה טובה בהתקשרות בין הצדדים – הרי אל לנו לשכוח כי מדובר בעסקה בה כולם אמורים לצאת ממנה מרוצים.

שאר השלבים המרכיבים את העסקה משתנים בהתאם לסוגה.

לדוגמה, עורך דין למכירת דירה אמון, בין היתר, על בדיקת מצבו הכלכלי של הקונה המיועד, החתמתו על ייפוי כוח בלתי חוזר לטובת מחיקת הערת אזהרה, בדיקת כתב ההתחייבות לרישום משכנתא (באם הקונה מעוניין במשכנתא), קבלת תעודת העדר חובות לעירייה, וכן בדיקת הוצאות המכירה והכנת המוכר לתשלומים השונים החלים עליו ו/או על הנכס (אגרות, מס שבח, היטל השבחה וכדו').

מן העבר השני, עורך דין לקניית דירה אמון, בין היתר, על בדיקות כגון: זהות הבעלים הרשומים בנכס, רישום חובות ו/או שעבודים, עיון בהיבטים התכנוניים, חיפוש פגמים נסתרים, וכן בדיקת הוצאות הרכישה והכנת הקונה לתשלומים השונים שיחולו עליו בבואו לרכוש את הנכס (אגרות, מס רכישה וכדו').

בפורטל דין-נט ניתן למצוא בלחיצת כפתור עו"ד לקניית ומכירת דירה בסמוך לאזור מגוריך. לקבלת פנייה מעו"ד העוסק בתחום המקרקעין / נדל"ן אנא השאר את פרטיך בטופס המצורף.

שכר טרחה עורך דין קניית ומכירת דירה

ההחלטה לרכוש או למכור דירה טומנת בחובה היבטים ואף סיכונים רבים אשר מחייבים אותך, בראש ובראשונה, לבחור בעו"ד מיומן, מקצועי ומנוסה על מנת שילווה אותך לאורך כל ההליך. חשוב להקפיד שעוה"ד יעסוק בתחום המקרקעין ויהא בקיא ברזי הנדל"ן, וזאת בכדי שיוכל לעזור לך להתמודד בהצלחה עם כל סוגיה שתתעורר, וכן לנסות ולמזער עבורך ככל שניתן את ההוצאות הכרוכות בקיום העסקה.

ככלל, עבור השירותים והפעולות להם נדרש עוה"ד, בין אם מדובר בעסקת רכישה או מכירה, נהוג לשלם כיום שכר טרחה בסכום אשר נע בין 0.25% ל- 1.5% משוויה הסופי של העסקה ובתוספת מע"מ כמחויב בדין.

נדיר למצוא הבדלים בין שכר טרחה עורך דין רכישת דירה לבין שכר טרחה עורך דין מכירת דירה ומומלץ, ככל שמדובר בעסקה סטנדרטית, להצטייד בעו"ד אשר עלות שכר טרחתו נעה סביב ה- 0.5%-0.75% משווי העסקה, ובכל מקרה אשר אינה עולה על 1.25% או פחותה מ- 0.25%.

הדעה הרווחת היא כי תשלום שכר טרחה מופרז לאו דווקא משקף את מקצועיותו של עו"ד והוא אינו הוגן ומידתי. מנגד, התפשרות על שכר טרחה נמוך יכולה להוביל להתקשרות עם עו"ד פחות מקצועי ו/או למוטיבציה ירודה בטיפול בעסקה על הצד הטוב ביותר.

לקוחות רבים מעדיפים לשאת ולתת עם עוה"ד על מנת לחסוך בשכר טרחתו ובכך לחשוף עצמם לסיכונים רבים ושונים. בפועל, מדובר בחיסכון זעום ביחס לתמורה המתקבלת מעצם ההתקשרות עם עו"ד מנוסה ומקצועי כאמור, שיכול לשמור עליהם ולהבטיח כי כספם לא יבוזבז לחינם וכי זכויותיהם ימומשו ויטופלו בצורה אופטימאלית.

"סחורות איכותיות אינן זולות, וסחורות זולות אינן איכותיות" (קונפוציוס)

אנא השאר פרטיך בטופס המקוון שבאתר ואפשר לפורטל דין-נט לאתר עבורך עורך דין לקניית או מכירת דירה מהשורה הראשונה ובאזור מגוריך – השימוש באתר ניתן בחינם וללא כל התחייבותבהצלחה!!

* שימת ליבכם לעובדה כי הכתוב לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייעוץ מקצועי – אלא בגדר המלצה בלבד – והסתמכות עליו הינה באחריות המשתמש בלבד.

מאת: איציק פיצ'חדזה, עו"ד

מוזמנים לפנות בכל שאלה