עורך דין קניין רוחני

יוצרים, מעצבים וממציאים מייצרים תוצר רוחני ואינטלקטואלי שנקרא קניין רוחני, זאת בניגוד לאדם שמייצר דבר מוחשי, למשל קבלן שבונה בית, נגר שמייצר ספה וכדומה, שמייצרים קניין שהוא מוחשי וגשמי ולכן גם קל יותר להגן עליו.

דיני קניין רוחני נועדו לשמור על האינטרסים של היוצרים למיניהם שנכסיהם אינם גשמיים ומוחשיים ולהעניק להם זכויות בלעדיו, כך שיוכלו ליהנות כלכלית ממה שעמלו עליו זמן רב כל כך.

תחום זה קיבל משנה תוקף עם התפתחות אמצעי התקשורת הדיגיטליים כשבראשם האינטרנט,שם תופעת גניבת זכויות של קניין רוחני וזכויות יוצרים היא שכיחה מאד.

עורכי דין קניין רוחני עוסקים בדיני קניין רוחני הכוללים בתוכם תחמי רבים, ביניהם זכויות יוצרים, סימני מסחר, מוניטין, סודות מסחריים, דיני תקשורת ומדיה, הגנת הפרטיות, לשון הרע, דיני תקשורת ומדיה, דיני אינטרנט ורשת ועוד.

הם מגינים על כל תוצר שאינו פיזי או גשמי ויותר תוצר של השקעה אינטלקטואלית או רוחנית, כמו תוכן באינטרנט, לוגו או שם מסחרי (סלוגן) שמשמש לסימון מוצרים וכדומה.

אם נכסים רוחניים אלו יתפרסמו, למשל באתרי האינטרנט ולא תהיה עליהם הגנה משפטית, היוצר או הממציא לא יוכל לשלוט עליהם פיזית ולטעון לבעלות על הרעיון או היצירה שלהם ויסתכנו בהעתקה, הפצה או מימוש ההמצאה או היצירה שלהם.

משמעות הדבר היא הפסד כלכלי ניכר והפסד ההכרה בפועלם (קרדיט).

עו"ד קניין רוחני

תחום משפטי זה נוצר מתוך הבנה בצורך להגן על זכויות הממציאים, היוצרים והמעצבים וכל מי שמשקיע כדי לבנות מוניטין למוצריו או השירותים שהוא מספק.

דיני קניין רוחני מבטיחים לבעלי הנכס הרוחני הזה שמירה על זכויות בלעדיות על מוצריהם. הליך זה שיבטיח הגנה על הזכויות מתבצע על ידי עו"ד קניין רוחני.

בתחום זכויות יוצרים מסייע עו"ד קניין רוחני להגן על מוצרים תרבותיים שמעשירים את חיינו ומרחיבים את הידע האנושי, למשל יצירות ספרותיות, מוזיקליות ואמנותיות, כולל סרטים, הקלטות ותוכנות מחשב.

בנוסף מסייע עו"ד קניין רוחני לשמור על זכויות מבצעים. הכוונה היא לביצוע שיר, משחק, בקולנוע או תיאטרון, שירה, נגינה, מחול וכיוצ"ב. למשל, שיר של זמר המושמע ברדיו, מחייב את המשמיע לשלם תמלוגים בגין השמעה, תקליט שלו יימכר ואין לשכפל או להעתיק אותו, גם לשימוש פרטי וכדומה.

תחום נוסף השייך לדיני קניין רוחני הוא רישום סימני מסחר שמשמש לזיהוי מקורו של מוצר או שירות. הרישום מבטיח הגנה על המוניטין של יצרנים ושל ספקי שירותים אשר מזוהה עם המוצר.

גם פטנטים שייכים לתחום הקניין הרוחני וחשוב מאד שרישומם יהיה מלווה בסיוע משפטי של עורך דין קניין רוחני, מאחר ומדובר בכסף רב. פטנט הוא זכות המוענקת לבעלי ההמצאה, בתנאי והיא חדשה, שהיא מועילה, יש בה חדשנות והיא ניתנת לשימוש תעשייתי.

את הליך רישום הפטנטים, שהוא מורכב וארוך יכול לבצע עבורך עו"ד קניין רוחני.

כפי שניתן לראות, דיני קניין רוחני הם רבים ומסועפים. לא מספיק למצוא עורך דין קניין רוחני אלא חשוב למצוא אחד שמתמחה במדויק בתחום הרלוונטי לך. החיפוש אחריו יכול להיות מתיש ומממושך וכשאלמנט הזמן הוא אקוטי, חבל על כל רגע.

תוכל למצוא עורך דין קניין רוחני בקלות ובאופן ממוקד ומהיר בשימוש בפורטל עורכי הדין, דין-נט, שם יקשר האתר בינך לבין עו"ד קניין רוחני, מומחה בתחום הרלוונטי ואף קרוב לאזור מגוריך.

כדי שתוכל לקדם הליכים ולמצוא עו"ד מוסמך ובעל נסיון רב, מלא את פרטיך בטופס ההתקשרות שבאתר ותקבל מענה מעורך דין קניין רוחני בתוך זמן קצר, אשר ישמח לספק מענה משפטי לכל צורך.