עורך דין לפשיטת רגל

גם אם בחרת בפשיטת רגל כמוצא אחרון, אין משמעות הדבר שבקשתך תאושר. לשכת ההוצאה לפועל בוחנת בכובד ראש כל בקשה לפשיטת רגל, כדי לאתר ולהבין מי באמת קורס תחת עומס החובות ומי מנסה פשוט להתחמק מתשלומים שונים, למרות שיש באפשרותו לשלמם.

תפקידו של עורך דין לפשיטת רגל הוא להעריך את סיכוייך לאישור הבקשה, לכוון אותך כיצד להגיש אותה כנדרש בחוק, וללוות אותך בכל המהלך הזה.

מצבים כמו חובות שתפחו עד לחוסר יכולת לשלם אותם, מכתבי אזהרה מהנושים באמצעות ההוצאה לפועל והפיכת החיים לסיוט אחד מתמשך, מביאם רבים לחפש פתרונות שיאפשרו להם להמשיך ולהתקיים בכבוד מבלי שחשבון הבנק שלהם, משכורתם או רכבם יעוקלו על ידי ההוצאה לפועל שמנסה לחייב אותם לשלם את חובם.

חשוב להבין כי פשיטת רגל היא הליך חשוב ומשמעותי שכרוך בשינויים רבים בחייו של אדם, כולל הגבלים ואיסורים שונים. כלומר, מצד אחד אתה תוכל לישון טוב יותר בלילה וללא החשש מפני מעקלים ונושים המתדפקים על דלתך, או למצוא כי חשבון הבנק שלך מעוקל, אולם מצד שני תהיה מוכר בכל הבנקים בישראל כחייב מוגבל באמצעים, ללא היכולת לעשות שימוש בפנקסי צ'קים, בכרטיסי אשראי, ולעתים גם לא יאושר לך להחזיק ברכב. כמו כן יוטל עליך איסור יציאה מהארץ, למעט במקרים מיוחדים ויהיה עליך להסתגל לאורח חיים חדש לגמרי.

ליווי עו"ד פשיטת רגל

מאחר ומדובר בפתרון של ממש שמאפשר התחלה בחיים חדשים וללא חובות, קיים חשש של ניצול מעמד זה לרעה, בקרב חייבים שיש בבעלותם כספים ונכסים והם מנסים לפטור עצמם מתשלום חובות שבאפשרותם לשלם.

משום כך, הבקשה לפשיטת רגל צריכה להיות מסודרת, מגובה במסמכים הנדרשים ומוגשת על פי כל כללי ונהלי לשכת ההוצאה לפועל. עם עו"ד פשיטת רגל, סיכויי ההצלחה לבקשה הם גבוהים יותר והתהליך אף יכול להיות מקוצר ומדויק יותר.

חשוב מאד לקבל יעוץ והכוונה של עורך דין לפשיטת רגל טרם תחילת התהליך, גם בגלל שמרגע הגשת הבקשה אין דרך חזרה. גם אם תחליט להגיש את הבקשה בעצמך, כדאי להיוועץ בעורך דין מומחה שינחה אותך כיצד לעשות זאת ויפרוס בפניך את משמעות פשיטת הרגל, על כל חסרונותיה ויתרונותיה.

הכוונת עורך דין תסייע לך להבין אילו מסמכים יש להכין והיכן להגישם, את גובה הפיקדון שיש להכין לתשלום וכיצד לנסח את הבקשה.

אם תחליט להיעזר בעורך דין בכל התהליך, הוא יגיש את הבקשה בשמך, ינסח אותה ויעקוב אחרי החלטת רשם הוצאה לפועל.

מדובר בתהליך מורכב, רגיש וקשה לעתים לעיכול. אין כל סיבה לעבור אותו לבד. בעזרת פורטל עורכי הדין דין- נט תוכל לקבל המלצות על עורכי דין פשיטת רגל, מומחים בתחום ומצויים בסמיכות לאזור מגוריך.

מלא את פרטיך בטופס המקוון שבאתר ועד מהרה תקבל מענה ממשרד עורכי דין מוביל בארץ בתחום המסחרי בכלל ופשיטת רגל בפרט.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה