חוק יחסי ממון

הוראות חוק יחסי ממון מסדירות את כל נושא חלוקת הרכוש ואיזון המשאבים בעת פרוד מרצון או שלא מרצון בין בני זוג נשואים. לפי הוראות החוק כל זוג שנישא לאחר שנת 1974 הרכוש המשותף יאוזן באופן הבא: כל רכוש שנרכש במהלך החיים המשותפים יחולק בין הצדדים חצי בחצי ללא נפקות על שם מי הוא רשום, למעט ירושות ומתנות אשר לא הוטמעו בחיים המשותפים אשר יהיו שייכים לצד שקיבל אותם.

הסכם ממון

הסכם ממון הינו חוזה משפטי בעל משמעות חשובה ביותר, לרוב הוא נחתם טרם נישואי הצדדים והוא מאוד נפוץ בין בני זוג אשר מביאים עמם לחיים המשותפים רכוש וממון, הסכם הממון נפוץ גם במקרים של בני זוג המצויים בזוגיות שנייה, בין בני זוג ידועים בציבור וכדומה.

הסכם הממון בעצם מבטיח את אופן חלוקת הרכוש לפי רצון הצדדים על מנת למנוע וויכוחים ומחלוקות עתידיות במועד הפרוד. בעיקרון מדובר ב "הסכם מגירה" אשר הצדדים מקווים שלא יעשו בו שימוש לעולם, אך במידה ובכל זאת יחליטו להיפרד נושא חלוקת הממון והרכוש יהיה מוסדר באופן חד משמעי.

אישור הסכם ממון

על מנת שהסכם הממון יקבל אישור ותוקף מחייב של פסק דין ולא יהווה סתם פיסת נייר על הצדדים להגיש את ההסכם לבית המשפט לענייני משפחה, על מנת שזה יאשרו וייתן לו תוקף של פסק דין. רצוי להגיש את באמצעות עורך דין הסכם ממון על מנת לייעל את הטיפול בהליך ולבצעו בדרך הטובה והמהירה ביותר עבור בני הזוג.

עורך דין להסכם ממון

הסכם ממון מחייב

קיימים לא מעת מקרים בהם במועד הקרע אחד מבני הזוג מגיש תביעות רכושיות וטוען לחלוקת הרכוש על פי חוק יחסי ממון תוך התעלמו מהחתימה על הסכם ממון. במקרים אלה חשוב להציג את הסכם הממון בפני הערכאה השיפוטית בפניה הוגשו התביעות. במקרים אלה הדיינים יתנו משקל לעובדה האם הסכם הממון קיבל אישור ותוקף של פסק דין מחייב, הרי שכל פעולה בניגוד לפיו הווה עילה לתביעה בגין ביזיון בית המשפט.

עורך דין הסכם ממון

על מנת לערוך הסכם ממון בר תוקף ומחייב מומלץ לשכור שירותיו של עו"ד הסכם ממון.  על הסכם הממון להיות צופה פני עתיד, כל ניסוח חובבני שייעשה לא באמצעות עורך דין הבקיא בנושא עלול להיות ניסוח בחסר, כל חסר כזה או אחר יעורר מחלוקות עתידיות הקשורות לגורל רכוש כל אחד מן הצדדים.

במקרים בהם בני זוג אינם נשואים וחיים יחד מתוקף היותם ידועים בציבור, הסכם הממון יהווה ראיה חלוטה לעניין היותם ידועים בציבור, לכן ישנה חשיבות יתרה לחתום על הסכם ממון במקרים אלה.

עלות הסכם ממון משתנה מעורך דין לעורך דין ולרוב תלוי בכמות הנכסים, אורך ההסכם, האם ישנן פגישות גישור בכדי להחליט על אופן האיזון בין הצדדים וכדומה.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בהסכמי ממון באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה