עורך דין הוצאה לפועל

הוצאה לפועל הוא הגוף שאחראי לביצוע פסקי דין מסוגים שונים ולגביית כספים מאנשים, או מוסדות וגופים, אשר חייבים את הכספים הללו.

הוצאה לפועל מטפלת בתיקים מגוונים, החל מהמחאה שלא כובדה בבנק ועד דמי מזונות שלא שולמו במועד, או בכלל. מוסד זה הוא בעל סמכויות רבות הניתנות לו על ידי בית המשפט והוא מטפל בגביית חובות תוך נקיטת שיטות והליכים שונים המתחילים במכתבי התראה ואזהרה ועד להליכי גבייה שכוללים סנקציות שונות שמטרתן היא להקשות על חיי החייב, להכריח אותו לשלם את חובו ואף למנוע ממנו להמלט מהארץ.

מדובר בגוף חזק ומסועף וכדי להתמודד עמו ועם הגזירות שהוא אוכף, חשוב מאד להיעזר בשירותי עו"ד הוצאה לפועל.

עורכי דין הוצאה לפועל

כאמור מדובר בגוף מסועף מאד המטפל במקרים מגוונים ורבים. לכן, גם אם מצאת עורך דין הוצאה לפועל, עליך לוודא כי הוא בקיא ומתמחה לא רק בהוצל"פ אלא גם בתחום הרלוונטי שלשמו פניתם אליו.

למשל, אם אתה בעל עסק או חברה ולא מסוגל לשלם את התשלומים לעובדים ולספקים, מקבל התראות מנושים דרך ההוצאה לפועל וחשבון העסק מעוקל, יהיה עליך להיעזר בעורך דין שיש לו התמחות בדיני חברות ועסקים וכמובן בכל כללי וחוקי ההוצאה לפועל.

כשנפתח תיק במשרדי ההוצאה לפועל, משמעות הדבר היא כי התחיל תהליך שמרתו הפעלת הליכים נגד אדם, חברה או גוף. התהליך מתבצע בשלבי, החל משליחת מכתב אזהרה שכולל גם את פרטי לשכת ההוצל"פ וכתובתה, מספר התיק, הסברים למכתב האזהרה ועוד.

כבר בשלב זה חשוב מאד לפנות לעורך דין כדי להתחיל ולברר אם יש בסיס למכתב האזהרה. אם כן, יש להתחיל ולהבין מה ניתן לעשות, במיוחד לחייבים שאין בידם לשלם את חובם.

דיני הוצאה לפועל

סיוע של עורך דין יכול לשפוך אור רב על התיק כולו. אזרחים ישרים רבים מוצאים עצמם עומדים מול סיטואציות מבהילות וחשים כי הקרקע נשמטת תחת רגליהם. הם נדרשים לשלם סכומי עתק בתוך זמן קצוב, אחרת יינקטו נגדם צעדים נוקשים עוד יותר, כמו עיקול חשבון הבנק שלהם, משכורתם, רכושם ואף יעוכבו ביציאה מהארץ.

עורך דין שיש לו היכרות וידע נרחב בחוקי, דיני הוצאה לפועל וסעיפים שונים בהם, יידע לעצור את כדור השלג הזה מבעוד מועד, להשיג דחייה או למצוא פתרונות שיקלו על החייב, למשל, הגשת בקשה לפשיטת רגל, סגירת החברה, הסדר תשלומים נוח יותר וכדומה.

טעויות רבות של חייבים רבים נובעות בשל חוסר ידיעת החוק והבנתו. מסיבה זו מומלץ מאד שלא לנסות ולעבור את התהליך באופן עצמאי.

עו"ד הוצל"פ

אם כן, ברגע שמגיע אליך מכתב או פנייה מלשכת ההוצאה לפועל חשוב מאד שלא להתמהמה מאחר ובמכתבים אלו יש זמן קצוב להגשת תגובה שיכולה להיות מכתב המסביר את מצבך, טענה כנגד או בקשה להגיע לחקירת יכולת בלשכה, שם חוקר מטעם הוצל"פ בודק אם בידיך לשלם את החוב או לא.

כל התהליך הזה אם הוא מלווה ע"י עו"ד הוצל"פ יכול לקבל תפנית חיובית, במיוחד במקרים קשים בהם כבר יש עיקול על החשבון או הוטל צו עיכוב יציאה מהארץ על החייב.

כל אדם המעוניין לבדוק אם חל עליו עיכוב יציאה מהארץ, יכול לעשות זאת באמצעות פנייה ישירה למשרד הפנים, או למשטרת הגבולות.

המעוניינים לדעת אם עומד נגדם צו כזה, יכולים לפנות למשרד הפנים בטלפון *3450 ולקבל את המידע הנדרש, או לחטיבת המודיעים של משטרת הגבולות, בטלפון 02-5659464.

יחד עם זאת, עו"ד מיומן ובעל נסיון יכול לסייע לכם להסיר את הצו הזה, במיוחד אם נדרשת נסיעה דחופה, לצורך אירוע משפחתי, ביקור חולים או עבודה.

כפי שניתן לראות, נדרשת התמחות וידע מקיף בכל הנוגע לדיני הוצל"פ וחוקי הלשכה. פורל עריכת דין מעמיד לרשות כל המעוניין משרד עורכי דין מוביל בתחום הוצאה לפועל, עם עורכי דין בעלי התמחויות ספציפיות בתחום, כמו הוצאה לפועל לדמי מזונות, איחוד תיקים, פשיטת רגל וכיוצ"ב.

אם קיבלת מכתב מהוצאה לפועל, או אזהרה מהם, חשוב שתדע שזה לא סוף העולם ועם הליווי הנכון תוכל להמשיך ולנהל שגרת חיים. אנו נסייע לך באיתור משרד עורכי דין הוצאה לפועל באזור מגוריך, לאחר מילוי פרטיך בטופס ההתקשרות שבאתר.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ