עורך דין ארנונה

בין אם אתה אדם פרטי ובין אם בעל מפעל או משרד, אתה לבטח מודע וחש את נטל תשלומי הארנונה מטעם הרשות המקומית. ברוב חלקי הארץ מדובר בסכומים גבוהים שמכבידים על הכיס.

ישנם מצבים רבים שאולי אינך מודע להם, אולם עם סיוע של עורך דין ארנונה בעל נסיון בתחום, קיימת אפשרות להקטין את גובה תשלומי הארנונה ואפילו, בחלק מהמקרים, לקבל החזר רטרואקטיבי.

אתה יכול למצוא בקלות עורך דין ארנונה באזור מגוריך או באזור פעילות העסק שלך באמצעות פורטל עורכי הדין, דין-נט, שמאתר את עורך הדין המתאים ביותר עבורך.

עורכי דין ארנונה

לכל רשות מקומית בארץ יש סמכויות נרחבות להטלת מיסי ארנונה וגבייתם. כך למשל, אם לא שולמו המסים בזמן, הרשות המקומית רשאית להטיל עיקול על חשבון הבנק של המשלם, כדי לאכוף עליו את התשלום.

יחד עם זאת ישנם כלים ודרכים להתמודד עם הרשויות, במיוחד כשהן עצמן לא חפות מטעויות ומחיובים לא צודקים.

בסיוע עורכי דין ארנונה, שזהו תחום ההתמחות שלהם, ניתן יהיה לעשות שימוש באמצעים שמעמיד החוק לחייבים בארנונה, זאת כדי לייצג אותך כראוי ולמצוא פתרונות גם במצבים בהם יש קושי ניכר בעמידה בדרישות התשלומים הגבוהים.

עו"ד ארנונה

אם קיבלת הודעה או התראה בדבר חוב ארנונה, מומלץ שלא להתמהמה או להתעלם ממנה. רצוי להיוועץ עם עו"ד ארנונה כמה שיותר מהר, כדי לקבל ייעוץ מקצועי ולדעת כיצד להתנהל מול הרשות המקומית.

ככל שהפנייה לעורך דין תהיה מהירה יותר, יהיה קל להתמודד עם הדרישות ואפילו לבטל את הריבית וההצמדות או לתקן חיובים שאינם מוצדקים או אינם נכונים. אלמנט הזמן הוא אקוטי ואם לא תפעל בזמן, יכול להיווצר מצב בו טענותיך לא יישמעו, גם אם הצדק איתך.

טעויות נפוצות הן במקרים של בעלי עסקים שרשומים בטעות בעירייה כנכס מסחרי מסוג שאינו תואם את העסק שלך. אלו הן טעויות סיווג נכס נפוצות ולפי החוק יש לך ששים יום להגיש הסתייגות מהסיווג שיחס לעסק שלך.

אם תוגש ההסתייגות שלך באיחור, אפילו של יום אחד בלבד, תאבד את זכותך להתנגד ותיאלץ לשלם לעירייה את מלוא סכום הארנונה לאותה השנה.

ייעוץ מקצועי של עורך דין ארנונה יסייע לך להבין אם רצוי וכדאי לשלם או אמש יש מקום לערער, ואם לשלם, האם רק את הקרן או גם את תוספת הריבית בגין הפיגורים. הוא גם הדמות שתדע להתמקח ולנהל משא ומתן, למשל בדרישה למחוק את ריבית הפיגורים, אם יש נסיבות מוצדקות לצעד כזה.

אם אתה אדם פרטי, תוכל להגיש בקשה להנחה בתשלום הארנונה, על סמך גובה הכנסותיך, זאת בנוסף להנחה האוטומטית המגיעה לך, במידה ואתה חד הורי. כמו כן, בסיוע של עו"ד ארנונה אתה תוכל להבין אם החיובים שנשלחו אליך הם בלתי סבירים, אולי אפילו בלתי חוקיים.

כדי למצוא עורך דין ארנונה, שגם קרוב למקום מגוריך או למקום העסק צריך זמן יקר ורב שיוקדש לחיפושים אחר הגורם המקצועי המתאים. ניתן לקצר את ההליכים וליהנות מחיפוש ממוקד ויעיל באמצעות פורטל עורכי הדין, דין-נט, שיאתר עבורך את עורך הדין המתאים ביותר והרלוונטי לך ביותר ובאזור המגורים שלך. יש לעובדה זו חשיבות רבה מאד, מאחר ועורך דין הפועל באותה רשות מוניציפאלית בה אתה נמצא, מכיר היטב את ההתנהלות שלה, את הגורמים הרלוונטיים בעירייה ויודע כיצד להתנהל מולה על הצד הטוב ביותר.

כל שעליך לעשות הוא למלא את פרטיך בטופס המקוון שבאתר ולקבל בתוך זמן קצר פנייה מעורך דין מקצועי ומוסמך שהפורטל איתר עבורך.

מוזמנים לפנות בכל שאלה