בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו ללמוד על זכויות עובדי מדינה ותוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין של הפורטל לצורך ייעוץ והכוונה בקשר למיצוי זכויות עובדי מדינה.

עובדי מדינה

בשוק העבודה הישראלי יש להבחין בין עובדים פרטיים לעובדים ציבוריים, עובדי המדינה הינם עובדים ציבוריים המועסקים על ידי מדינת ישראל. מדינת ישראל מנוהלת באמצעות גופים שונים ומספקת תפקידים ומקומות עבודה רבים ומגוונים, כפועל יוצא מכך מגויסים מאות עובדים לעבודה בשירותי המדינה בכל שנה.

למעט חוקי העבודה הרגילים והמוכרים גם בשוק הפרטי על עובדי המדינה יחולו תקנות מיוחדות המוסדרות בתקנון שירות המדינה, במסגרתו מפורטות כל החובות והזכויות של עובד מדינה.

הסתדרות עובדי המדינה

הסתדרות עובדי המדינה משמשת כנציגות ארצית של עובדי המדינה, חברת הדואר, חברת בזק, רשות השידור, שירות התעסוקה, המוסד לביטוח לאומי והכנסת. תפקידה של הסתדרות עובדי המדינה בין היתר, הינו: הגנה על זכויות העובדים, ניהול משא ומתן מול מעסיקים, שיפור משכורת עובדי מדינה, חתימה על הסכמי עבודה קיבוציים כלליים ומיוחדים, ארגון ימי עיון והשתלמויות מקצועיות לעובדי מדינה וכדומה.

הסכמים קיבוציים

עובדי המדינה הינם כפופים להסכמים קיבוציים מסוגים שונים, תפקידם של ההסכמים הקיבוצים בין היתר הינו: להבטיח את התנאים הסוציאליים של העובדים, תנאי העסקה, יחסי עבודה פיטורי עובדי המדינה, סיום יחסי עובד מעביד וכדומה. הסכם קיבוצי הינו הסכם בין המעביד לבין העובד, זאת אומרת: בין המדינה לבין העובד בשירותיה.

הטבות לעובדי מדינה

בשל היותם של עובדי מדינה מאוגדים ומאורגנים בארגונים שונים זכאים עובדי מדינה הטבות שונות, לדוגמא: בבנק דיסקונט, עובדי מדינה זכאים להסדרים מיוחדים במסגרתם עובדי המדינה נהנים: מתנאים קבוצתיים מיוחדים ומועדפים, יחס אישי, ריביות אטרקטיביות, הנחות לעובדי מדינה בגין עמלות וכדומה.

בנוסף להטבות אלה ישנן מכלול זכויות נוספות המגיעות לעובדים בשירות המדינה בהתאם לתקנון שירות עובדי המדינה, כגון: יום עבודה מקוצר להורה בשירות המדינה- במסגרתו עובד בשירות המדינה יהיה זכאי לקיצור של שעת עבודה מיום עבודתו במהלך השנה הראשונה לאחר לידת ילדו מבלי שהדבר ינוכה מתלוש משכורתו של העובד.

סוגי פנסיות לעובדי מדינה

בהתאם להסכם קיבוצי שנחתם בין העובדים לבין המדינה הוחלט לבטח את עובדי המדינה בביטוח פנסיה צוברת, במועד פרישתו של עובד מדינה לפנסיה יזכה את העובד לזכויות רבות ופנסיה עשירה יחסית לעובדים הפרטיים בשוק.

קצבת הפנסיה אצל עובדי מדינה תחושב באופן הבא: מספר שנות עבודתו של העובד, כאשר כל שנה תזכה את העובד ב- 2% קצבה. תשלום הפנסיה ייקבע בהתאם לתשלום שכר עובדי מדינה האחרון ששולם לעובד טרם הגעתו לגיל הפרישה והיא כוללת: שכר יסוד, תוספות ומענקים. לנוחיותכם להלן קישור לסימולטור פרישה לעובדי מדינה.

לקריאה על זכויות נוספות בדיני עבודה

דמי ביגוד

דמי מחלה

גיל פרישה

עורך דין העוסק בזכויות עובדי מדינה

במידה ואתם מעוניינים לברר מהן הזכויות המגיעות לכם ממקום העבודה, או במידה ואתם חוששים כי זכויותיכם כעובדי מדינה נפגעו, אל תהססו פנו לעורך דין מיד! עורך דין העוסק בדיני עבודה יסייע לכם למצות את מלוא זכויותיכם מול מוסדות המדינה השונים, במקרים בהן נפגעו זכויותיכם כעובדי מדינה עורך הדין יגיש תביעה למיצוי זכויות עובדי מדינה בבית הדין לענייני עבודה.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בעתירות למיצוי זכויות עובדי מדינה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ