עבודה בלילה

חוק שעות עבודה ומנוחה קובע מפורשת מהי עבודה במשמרות לילה, לפי הגדרת החוק אם העובד עבד במשמרות לילה: בין השעות 22:00 ועד 06:00 לפחות שעתיים, ייחשב כמי שעבד במשמרת לילה, גם אם העובד התחיל את המשמרת אחרי עבודה נוספת בערב.

חוק שעות עבודה ומנוחה

חוק שעות עבודה ומנוחה קובע כי יום עבודה הינו יום של עד שמונה שעות עבודה לכל עובד. במקרים בהם מדובר בעבודה בלילות (ישנם עוד כמה מקרים נוספים) לא יעלה יום העבודה על שבע שעות עבודה. החוק מגן על העובדים כך שבמקרים בהם העובדים נאלצים לעבוד במשמרות לילה, הם יעבדו יום עבודה קצר יותר בשעה אחת מיום עבודה רגיל.

הרעיון שעומד מאחורי קיצור יום העבודה במשמרות לילה הינו לטובת העובדים במשמרות לילה, על מנת להגן על זכויות העובד אשר עבד בלילה והדבר דרש ממנו כוחות ומאמץ רב יותר מאשר עבודה במשמרת יום.

בנוסף קובע החוק הגנה נוספת לטובת העובד, כי אם מדובר בעבודה במפעל בו העובדים עובדים במשמרות, על המעסיק להקפיד להעסיק את העובד שבוע אחד במשמרות לילה מתוך 3 שבועות.

שכר עבודה בערב ובלילה

חוקי העבודה בישראל אינם מחייבים את המעסיקים לשלם לעובדים במשמרות ערב או לילה שכר עבודה גבוה יותר מהשכר הרגיל המשולם במסגרת המשמרות הרגילות של העובדים. אך, יש לשים לב כי לפי חוק שעות עבודה ומנוחה יום עבודה במשמרות לילה הינו 7 שעות בלבד ולא 8 שעות כמו יום עבודה רגיל.

על המעסיק לשלם לעובד גמול בעבור שעות נוספות בזמן שהעובד עובד במשמרות לילה באופן הבא: עבור השעתיים הנוספות מעבר ל- 7 שעות עבודה במשמרות לילה שכר של 125% מהשכר הרגיל המשולם לעובד ועבור כל שעה נוספת לאחר מכן לא פחות מ-150% מהשכר הרגיל.

למידע נוסף על זכויות עובדים

פדיון ימי חופשה שנתית

שכר עבודה גלובלי יומי ושעתי

חישוב שעות עבודה ושכר

עורך דין העוסק בשכר עבודה בערב ובלילה

אם אתם חוששים כי מעסיקכם פוגע בזכויות המגיעות לכם בגין תשלום שכר עבודה בערב ובלילה או לכל שאלה בנושא זכויות עובדים, פנו לעורך דין העוסק בדיני עבודה. עורך הדין יערוך בדיקה מקיפה של שכרכם ותנאי עבודתכם וישקול הגשת תביעות בגין אי תשלום שכר עבודה בערב ובלילה בהתאם לחוקי העבודה.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בשכר עבודה בערב ובלילה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ