בפורטל עורכי הדין דין נט, תמצאו את כל המידע על נקודות זיכוי לגבר וכיצד לתבוע אותן.

נקודות זיכוי במס הכנסה לגברים

ההטבה בצורת נקודות זיכוי ניתנת החל משנת המס 2012. זכאים לה תושבי ישראל שהם הורים לילדים מתחת לגיל ארבע ואשר מנוכה משכרם מס הכנסה.

במקרים בהם ההורים הם שניהם בני אותו המין, ניתנת ההטבה לבן הזוג שלא מקבל את קצבת הילדים מהמוסד לביטוח לאומי.

נקודות הזיכוי ניתנות במשך ארבע שנותיו הראשונות של הפעוט ובאופן מדורג, כך שבשנת המס שבה נולד הילד ניתנת נקודת זיכוי אחת, בשנתיים לאחר מכן ניתנות שתי נקודות זיכוי ובשנה הרביעית ניתנת נקודת זיכוי אחת נוספת.

החל משנת המס 2015 הוחלט גם כי אם גבר נישא לאלמנה, הוא יקבל את נקודות הזיכוי עבור ילדיה מתחת לגיל ארבע, גם אם אינם ילדיו, ועד לשנת המס בה ימלאו להם שלוש שנים.

מימוש נקודות זיכוי לגבר

כדי לממש את ההטבה צריך למלא טופס 101 ולהעבירו למעסיק לפני תום שנת המס, עם צילום ספח תעודת הזהות. עצמאים צריכים למלא טופס דין וחשבון שנתי מספר 1301 ולצרף אליו את ספח תעודת הזהות.

חשוב לציין כי ההטבה הזו ניתנת בנוסף ל- 2.25 נקודות זיכוי הניתנות לכל עובד שהוא תושב ישראל.

כמו כן, עובד אשר לבת זוגו אין כל הכנסה, זכאי לקבל נקודת זיכוי אחת, זאת בתנאי שאחד משני בני הזוג הוא עיוור, או הגיע לגיל פרישה או נקבעה לו נכות רפואית מעל לתשעים אחוזים. הטבה זו ניתנת לבני זוג נשואים בלבד ולא לידועים בציבור.

חשוב להדגיש כי נקודות זיכוי לגבר לא ניתנות לכל גבר אלא לגברים שהם אבות לפעוטות עד גיל ארבע. נקודות הזיכוי הן גבוהות יותר מהנקודות אותן מקבלות נשים אולם הדבר נובע דווקא מהנחת היסוד שגברים עובדים שעות ארוכות יותר ומרוויחים יותר, כך שמשתלם יותר שהם יקבלו יותר נקודות זיכוי במס הכנסה.

גברים, אבות לפעוטות מתחת לגיל ארבע? וודאו כי מילאתם את טופס 101 שלכם ועדכנתם את מספר הילדים ותאריכי הלידה שלהם וכי הפרטים הוזנו כך במחלקת השכר במקום עבודתכם.

לפרטים, מידע, הסברים ויעוץ מקצועי, מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבפורטל עורכי הדין דין נט, וקבלו מענה מהיר ומקצועי בתוך זמן קצר.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ