על כל עבירת תנועה שנהג מבצע הוא עלול לקבל נקודות נהיגה מונעת. קיימות עבירות תנועה קלות עליהן מוטלות כמות קטנה יותר של נקודות וקיימות עברות קשות יותר בגינן יוטלו על הנהג מספר גבוה יותר של נקודות חובה.

צבירת נקודות

כל נהג יכול לצבור נקודות ברישיון במשך שנתיים, אם במהלך השנתיים נהג צובר פחות מ-12 נקודות משטרה כל הנקודות שנצברו לחובות של הנהג ימחקו באופן אוטומטי. במקרה בו נהג צבר יותר מ-12 נקודות במהלך שנתיים ייאלץ הנהג לעבור אמצעי תיקון מסוג של "נהיגה מונעת", במידה והנהג יעמוד בהצלחה במבחן הנהיגה המונעת הנקודות שעמדו לחובתו עד לאותו הרגע ימחקו.

נהג שיצבור בתקופה של פחות משנתיים יותר מ-22 נקודות תנועה תקופת הצבירה שלו תתארך לתקופה של 4 שנים בנוסף לקורס נהיגה מונעת שיאלץ הנהג לעבור. נהג שיצבור 36 נקודות ויותר באופן אוטומטי רישיון הנהיגה שלו ייפסל למשך שלושה חודשים ובנוסף אותו נהג ייאלץ לעבור מבחן תיאוריה בסיום תקופת הפסילה.

נהג שיצבור שוב פעם 36 נקודות רישיון הנהיגה שלו ייפסל למשך תשעה חודשים שבסיומים אותו נהג ייאלץ לעבור אמצעי תיקון שונים כגון: תיאוריה (מבחן עיוני), טסט מבחן מעשי ובדיקות רפואיות.

בדיקת נקודות תעבורה

ישנן מספר דרכים לערוך ברור כמה נקודות חובה נצברו לנהג: ראשית ניתן לערוך פנייה מקוונת באמצעות טופס מקוון בקישור הבא: משרד התחבורה נקודות, דרך נוספת לברור כמה נקודות נהיגה מונעת יש לנהג ניתן לבדוק באמצעות המוקד הטלפוני של משרד הרישוי "ברישוי קול", דרך נוספת הינה בדיקה בעמדות שירות עצמי בדרך של התייצבות באחד מסניפי משרד הרישוי.

דוגמאות לעבירות ונקודות החובה

  1. נסיעה ברמזור אדום: 10 נקודות חובה.
  2. נהיגה ללא חגורת בטיחות: 6 נקודות חובה.
  3. שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה: 4 נקודות חובה.
  4. פניית פרסה תוך סיכון עוברי דרך: 8 נקודות חובה.
  5. אי ציות להוראות שוטר: 6 נקודות חובה.
  6. חציית צומת באור אדום: 10 נקודות חובה.
  7. נהיגה בשכרות: 10 נקודות חובה.
  8. נהיגה במהירות מופרזת בדרך עירונית מ-21 קמ"ש ועד 30 קמ"ש: 8 נקודות חובה.
  9. נהיגה במהירות מופרזת בדרך בינעירונית- מ41 קמ"ש ומעלה: 10 נקודות חובה.

כמה נקודות זה נהיגה מונעת?

בהתאם להוראות תקנות התעבורה נהג אשר צבר החל מ- 12 נקודות חובה ועד 22 נקודות חובה במשך שנתיים יוזמן לקורס נהיגה מונעת מטעם משרד הרישוי. על מנת לעבור את קורס הנהיגה המונעת על הנהג לשלם אגרה. הקורס נמשך כ- 12 שעות אשר מתפרשות על 45 שעות אקדמאיות שלעיתים מתחלקות למספר מפגשים .

בסוף הקורס ייערך מבחן לכל נהג, המבחן כולל כ- 20 שאלות אמריקאיות, על מנת לעבור את המבחן על הנהג לענות נכון לפחות על 16 שאלות מתוך המבחן. נהג שייכשל במבחן העיוני ייאלץ לחזור לבצע מבחן חוזר, במידה ונהג ייכשל 3 פעמים במבחן העיוני ייאלץ הנהג לעבור קורס נהיגה מונעת חוזר.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה פסילות רישיון נהיגה וחישוב נקודות חובה לנהג? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ