נהיגה ללא רישיון רכב

נהיגה ברכב ללא רישיון רכב תקף הינה עבירה לפי פקודת התעבורה, חומרת הענישה נקבעת בהתאם לנסיבות העבירה ועברו של הנה, לכן היא משתנה מנהג לנהג. אחד מהקריטריונים הראשונים לקביעת עונשו של נהג במקרה של נהיגה ללא רישיון רכב תקף הינו מתי פקע רישיון הרכב, לאלמנט הזמן יש תפקיד מכריע: ככל שחלף יותר זמן הענישה תהא חמורה יותר.

הזמנה לבית המשפט

עבירה של נהיגה ללא רישיון רכב תקף עלולה לגרור את הנהג להתדיינות בבתי המשפט לתעבורה, זימון לבית המשפט יתרחש במידה ונהג נהג ללא רישיון הרכב מעל שישה חודשים ויותר. הסנקציות הצפויות בבתי המשפט במקרים אלה יגזרו בהתחשב בקריטריונים הבאים: שנת יצור של הרכב, מספר עבירות נהיגה קודמות של הנהג, שנות וותק של הנהג וכדומה.

רכישת רכב חדש

גם במקרה בו נהג רכש רכב חדש מהחברה, אותו נהג מחויב לשאת עמו בזמן השימוש ברכב ברישיון רכב תקף. במקרים של רכישת רכב חדש הנהג יהיה פטור ממבחן הרישוי השנתי בשנה הראשונה של השימוש ברכב, אך את אגרת הרישוי השנתית בעל הרכב חייב להמשיך לשלם בכל שנה ובכל מקרה.

עורך דין המתמחה בעבירות נהיגה ללא רישיון רכב

במידה ונתפסתם בזמן נהיגה ללא רישיון רכב, עליכם לפנות לעורך דין העוסק בדיני תעבורה באופן מידי. עורך דין בעל מומחיות וידע בדיני תעבורה יסייע לכם למזער את הנזק ככל שניתן ובכך תימנע מסקציות חמורות במקרה בו המדינה הגישה נגדכם תביעה בגין נהיגה ללא רישיון רכב.

נושאים נוספים בהם עוסק עורך דין תעבורה

עיקול רישיון נהיגה

הסבת דוח תנועה

נהיגה בזמן פסילה

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ