באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לייצור קשר תוך זמן קצר עם אחד מעורכי הדין המובלים בתחום התעבורה, על מנת לקבל ייעוץ וסיוע משפטי לצורך התמודדות עם עבירה מסוג נהיגה בשכרות או תחת השפעת אלכוהול.

הגדרה של נהיגה בשכרות

פקודת התעבורה מגדירה כי נהג שיכור ייחשב, נהג שנהג תחת השפעת אלכוהול, סם משכר או מסוכן. על מנת לקבוע האם אותו נהג הינו שיכור העומד בהגדרות החוק לשוטרי התנועה יש 2 אפשרויות:

  1. לערוך לנהג בדיקת שכרות באמצעות מכשיר הינשוף- על מנת להעריך מהי כמות האלכוהול בדמו של הנהג באמצעות כל ליטר נשוף. ראוי לציין, נהג אשר יסרב לעבור בדיקה, סירובו יהווה חיזוק לראיות המשטרה עד כדי כך שייחשב כאילו והוא ביצע עבירה של נהיגה בשכרות.
  2. בדיקות דם לנהג החשוד בעבירה.

עונש על נהיגה בשכרות

בעבירה של נהיגה בשכרות השאלה העיקרית המטרידה את הנהגים היא: מה העונש על נהיגה בשכרות?

פקודת התעבורה קובעת באופן חד משמעי כי נהג אשר ביצע עבירה של נהיגה בשכרות כהגדרתה בחוק, רישיון הנהיגה שלו ייפסל לתקופה של מינימום 24 חודשים. החוק מחמיר וקובע כי נהג שאצלו לא מדובר בעבירת נהיגה בשכרות ראשונה יקבל שלילה של ארבע שנים לפחות.

בעבירות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול בשונה מעבירה נהיגה בשכרות הענישה הינה קלה יותר, כגון: החרמת רכב למשך 30 ימים, פסילה מנהלית, פסילת רישיון הנהיגה על תנאי, קנס כספי גבוה, מאסר על תנאי וכדומה.

נהיגה בשכרות ורישום פלילי

עבירות תנועה הינן עבירות המצויות בדין הפלילי, במקרים מסוימים בהם עבירת נהיגה בשכרות תגרום למוות של נפגע העבירה יתבצע רישם רישום פלילי כנגד הנהג העבריין, בנוסף לנהיגה בשכרות עונש של פסילת רישיון לצמיתות.

נהיגה בשכרות אצל נהגים חדשים

פקודת התעבורה מחמירה אף יותר בעבירות של נהיגה בשכרות בקרב נהגים חדשים וצעירים (לפני גיל 24 שנים). במקרים אלה, כמות האלכוהול המותרת בדם הינה נמוכה יותר מנהג רגיל והעבירה תתקיים במקרה שכמות האלכוהול עולה על 50 מיקרוגרם בליטר אויר נשוף. בנוסף לתנאים חמורים אלה חשוב לדעת כי עונש על נהיגה בשכרות בקרב נהגים צעירים או חדשים הינו חמור יותר.

עורך דין העוסק בעונש על נהיגה בשכרות

במידה ואתם חשודים בעבירה של נהיגה בשכרות פנו מיד לעורך דין העוסק תעבורה, עורך הדין ידריך אתכם כיצד עליכם לפעול בזמן החקירה ולאורך ניהול כל ההליכים נגדכם. ניהול הליך ללא עורך דין לתעבורה בהכרח עלול להוביל לרישום פלילי ופסילות רישיון ארוכות, לעורך הדין יש את הכישורים, הניסיון והידע להפחית את העונש הצפוי באופן משמעותי.

במקרים בהם תוגש נגדכם תביעה לעונש על נהיגה בשכרות, עורך הדין יסייע לכם להפחית את העונש ולהתמודד מול התביעה בראש מורם וללא כל חשש.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ