בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לקרוא מידע מהותי אודות משמורת משותפת, מהי ובאילו מקרים היא תחול. כמו כן, בפורטל תוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין המובילים בתחום לצורך סיוע והכוונה בנושא משמורת משותפת.

מהי משמורת משותפת ?

משמורת משותפת משמעה משמורת נרחבת בין שני ההורים של הקטינים, משמורת במסגרתה הקטינים מתראים ומחלקים את זמנם יחד עם כל אחד מההורים באופן כמעט זהה. באמצעות משמורת משותפת שני ההורים מסוגלים ונשארים מעורבים בחיי הקטינים, שני ההורים משפיעים על חיי הקטינים ושני ההורים ממשיכים להיות חלק זהה בחיי הקטינים.

באילו מקרים תיקבע משמורת משותפת?

על מנת לקיים משמורת משותפת מומלץ כי בין בני הזוג יתקיים שיתוף פעולה הדדי ותקשורת בסיסית. בבואו של בית המשפט לענייני משפחה לבחון האם ניתן לקבוע משמורת משותפת בין הורים פרודים יבחן בית המשפט את: טיב היחסים והתקשורת בין ההורים, בית המשפט יבחן האם הקשר בין ההורים הינו ראוי ובריא והאם המצב בין ההורים יקדם את טובת הקטינים.

משמורת משותפת

משמורת משותפת במסגרת הסכם גירושין

במקרים בהם בני הזוג מחליטים להיפרד בהסכמה והבנה, תוך חתימה על הסכם גירושין ממצא, ההורים יהיו אלה שיחליטו בעצמם את אופן וסוג המשמורת, לכן במקרים אלה הורים אשר סמוכים ובטחים שיצליחו לקיים משמורת משותפת יוכלו לקבוע במסגרת הסכם הגירושין כי בניהם תחול משמורת משותפת על הקטינים. בתי המשפט יאשרו הסכמים אלה ולא יתערבו ברצון הצדדים בעניין המשמורת.

היתרונות של משמורת משותפת

קיום משמורת משותפת מקדמת את טובת הקטינים ומלווה ביתרונות רבים ומגוונים על פני תחומים שונים, כגון: הפחתת חרדת נטישה בקרב הילדים, מערכת יחסים בריאה בין ההורים, הילדים פחות חשופים למחלוקות בין הורים, הילדים מרווחים 2 בתים, אין מאבקים משפטיים, שיתוף פעולה בין ההורים אשר מקדם רוגע ושמחה בקרב המשפחה וכדומה.

תשלום מזונות במשמרות משותפת

חובת האב לזון את ילדיו איננה בטלה גם במקרים בהם ההורים נמצאים במתכונת של משמורת משותפת, אך ראוי לציין כי בבואם של בתי המשפט לקבוע את גובה דמי המזונות שעל האב לשלם, ישקלו בתי המשפט מכלול שיקולים רלוונטיים ואחד מהם הינו נושא המשמורת ונטל חלוקת זמני השהות של הקטינים אצל כל אחד מהוריו. לרוב בתי המשפט יקלו בתשלום המזונות במקרים של משמורת משותפת ויקבעו דמי מזונות נמוכים יותר ממקרים של משמורת אצל האם.

עורך דין העוסק במשמורת משותפת

אם אתם מצויים בהליך גירושין, או במידה וכבר נקבעו לכם הסדרי ראייה ואתם מעוניינים לשנותם, פנו במידי לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. עורך הדין יסייע לכם להגיש תביעה למשמרת משותפת ו/או להגיש תביעה לשינוי משמורת, ככל הליך משפטי על מנת להגן על זכויותיכם עליכם לפעול בצורה משפטית נכונה וקבל ייצוג משפטי הולם.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני משפחה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.