פורטל עורכי הדין דין מציע לכם שירות משפטי מעורך דין המתמחה והעוסק בנושא המשכורות בישראל, השאירו את הפרטים שלכם בפורטל ועורך הדין שלנו ייצור עמכם קשר תוך זמן קצר. ייעוץ ראשוני חינם.

משכורות בישראל

ממוצע משכורות בישראל נקבע על ידי המוסד לביטוח לאומי אחת לשנה, המוסד לביטוח לאומי מסתמך בקביעתו על חישוב הממוצע בין מדדי השכר כממוצע במשרת שכיר בהתחשב במועד בו משולם תשלום תוספת היוקר. הסכומים שנקבעים על ידי המוסד לביטוח לאומי מוצמדים למדד המחירים לצרכן.

אופן חישוב השכר הממוצע

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אחראית על פרסום השכר הממוצע באופן הבא:

  • ממוצע שכר חודשי של עובד שכיר בשלושת החודשים האחרונים.
  • תוספת לממוצע השכר בהתאם לסכומים שניתנו במשך שלושת החודשים ששימשו בסיס לחישוב.

מהו השכר הממוצע במשק?

להבדיל מאופן חישוב השכר הממוצע הרגיל, השכר הממוצע במשק הוא ממוצע של שלושה חודשים אחרונים בהם פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את מדד השכר לעובד במשרת שכיר.

שכר מינימום מעל גיל 18

בהתאם לשנת 2016 שכר מינימום 18 עומד על סך של 25.94 ₪ לשעת עבודה וסך של 4825 ₪ בחודש משרה מלאה. תשלום שכר המינימום הקבוע בחוק הינו חובה ואסור לעובד או למעסיק לוותר על תשלום של שכר מינימום. שכר המינימום מתעדכן לעיתים קרובות והוא נקבע בהתאם לגיל העובדים ואופן העסקת העובדים.

שכר מינימום מתחת לגיל 18

אופן חישוב שכר המינימום לבני נוער מתחת לגיל 18 שנים מחושב בהתאם לגילם וכאחוזים משכר המינימום הקבוע לאדם בגיל מעל גיל 18 שנים. לצורך המחשה: שכר המינימום לבני נוער עד גיל 16 הינו כ- 70% משכר המינימום הקבוע לאדם מבוגר ועומד על 19.52 ₪ לשעת עבודה, שכר המינימום לבני נוער מגיל 17 -18 הינו כ- 75% משכר המינימום הקבוע לאדם מבוגר ועומד על 20.92 ₪ לשעת עבודה וכדומה.

לקריאה על זכויות עובדים נוספות

שכר עבודה בערב ובלילה

זכויות בני נוער בעבודה

עורך דין העוסק במשכורות בישראל

לכל שאלה בנושא משכורות בישראל, שכר ממוצע במשק לפי מקצוע או כל סוגיה אחרת הקשורה בדיני עבודה, פנו לעורך הדין המומחה של פורטל דין נט. עורך הדין יעמד על זכויותיכם הקבועות בחוק לקבל את שכר המינימום המגיע לכם. במקרים בהם המעסיק פגע בזכויותיכם המעוגנות בחוק עורך הדין שלנו לא יהסס ויגישו תביעה בגין אי תשלום משכורות בישראל.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין עורך דין מקצועי בתחום זה במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ