מס על זכייה בלוטו

פקודת מס הכנסה קובעת כי גם הכנסה המתקבלת בעקבות זכייה במשחק לוטו תהייה חייבת בתשלומי מס הכנסה, כאשר נקבע פטור גורף לכל זכייה שהינה בסכום הנמוך מ- 49,560 ₪. בסכומים גבוהים יותר מסכום זה סכום הפטור יורד ככל שהזכייה גבוה יותר, עוד נקבע כי זכייה העולה על סכום של 99,120 ₪ תמוסה ב- 30% מס על זכיות בלוטו.

החובה בניכוי מס הכנסה

בעת זכייה בלוטו החובה לניכוי מס במקור תחול על מעניק הפרס, מאידך על מקבל הפרס חלה חובה לכלול את סכום הפרס המוענק לו בדיווח על הכנסותיו השנתיות.

על מקבל הפרס חלה חובת הזהירות לבדוק כי אכן מעניק הפרס טרח לדווח על ההכנסה ולשלם את תשלומי המס על זכייה בלוטו, במידה והזכייה לא דווחה הזוכה צפוי לקבל עתירה בגין מס על זכייה בלוטו מרשויות המיסים.

עונשים בגין אי תשלום מס

במידה וזכיתם בלוטו וטרם דיווחתם למס הכנסה אודות הזכייה או מעניק הזכייה לא ניכה את המס כאמור בחוק מס הכנסה, מדובר בעברת מס לכל דבר ועניין. עבירות מס הינן עבירות לפי חוק העונשין, אדם שאינו מדווח על הכנסות או משלם מס ייחשב עבריין מס החשוף לתביעות מס על זכייה בלוטו. במקרים אלה עליכם להיוועץ בעורך דין במהירות האפשרית.

באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט, תוכלו למצוא מידע רלוונטי בעבירות מס על זכייה בלוטו וכן קישור לפנייה ישירה לעורך דין מקצועי העוסק בעבירות מס.

עורך דין העוסק בתשלום מס על זכייה בלוטו

במידה וזכיתם בלוטו וטרם דיווחתם לרשויות המס או שמעניק הזכייה לא טרח לנכות את התשלומים המגיעים למס הכנסה מהזכייה, מהרו לפנות לעורך דין מקצועי הבקיא בתחום המיסים. עורך הדין יסייע לכם בכל מקרה בו תוגש נגדכם תביעה בגין מס על זכייה בלוטו, לעורך הדין יש הידע והכלים המשפטיים להתמודד מול רשויות המס.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתשלומי מיסים באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ