מיסוי פנסיוני בכספי פיטורין

במקרה בו עובד פוטר ומבקש לפדות את כספי פיצויי הפיטורין המצויים בקרן הפנסיה שלו בתשלום חד פעמי, זכאי יהיה העובד לקבל פטור מתשלום מס הכנסה בגין פיצויי הפיטורין עד לתקרה של 12,230 ₪ (נכון לשנת המס 2016), עבור כל שנת עבודה.

משיכת כספי תגמולי פנסיה

כספי תגמולי הפנסיה נועדו לצורך הבטחת קצבת הפנסיה החודשית של העובד במועד גיל פרישתו מעבודה. במידה ועובד הגיע לגיל הפרישה ומעוניין למשוך את קופת הפנסיה שלו בסכום חד פעמי יחויב העובד במיסוי פנסיה העומד על 35% או לחליפין בגובה המס השולי, הגבוה מבין השניים קובע.

אל תפדו את כספי הפנסיה שלכם טרם מימוש זכותכם להתייעצות עם עורך דין הבקיא בתחום, באתר דין נט תוכלו למצוא עורך דין מקצועי העוסק בתחום מיסוי פנסיוני לצורך ייעוץ והכוונה.

פטור ממס הכנסה

ישנן מספר תנאים המזכים את העובד בפטור מתשלום מס הכנסה פנסיה בהגיעו לגיל פרישה:

  1. במידה והעובד נפטר, יורשיו על פי דין יוכלו במקרים מסוימים לפדות את סכום הפנסיה בקרן הפנסיה.
  2. במצב שבו נקבעה לעובד נכות מציתה של 75%.
  3. אם מדובר בבני זוג שהכנסתם החודשית איננה עולה על שכר המינימום הקבוע במשק. במקרים בהם יש לבני הזוג ילדים מתחת לגיל 18, מס הכנסה יכיר גם בהכנסה חודשית של עד פעמיים משכר המינימום. ראה טופס 159 (א).
  4. עמידה בתנאי המסכנות- מדובר בהכנסות המגיעות למחצית ההכנסות השנתיות של שכר המינימום. ראה טופס 159.

הפרשות

בצו הרחבה פנסיית חובה, נקבע כי החל מיום ה- 01/01/2008 חלה חובה על כל מעסיק במדינת ישראל לפקיד הפרשות לקרן פנסיה של עובדיו. חובת ההפרשה לקרן הפנסיה תחול לגבי עובדים מגיל 21 לגבר וגיל 20 לאישה עד גיל פרישה. להרחבה בנושא קראו נוסח החוק צו הרחבה פנסיית חובה.

עורך דין העוסק בתשלום מס הכנסה על פנסיה

אם הוגשה נגדכם תביעה בגין מס הכנסה על פנסיה או במידה ואתם שוקלים לפדות את קרן הפנסיה שלכם, מומלץ לפנות למיטב עורכי הדין העוסקים בתחום תשלומי מס הכנסה על פנסיה. באתר דין נט תוכלו למצוא רשימה של מיטב עורכי הדין המובילים בתחום, עורכי הדין יבדקו את התיק הפנסיוני שלכם וייעצו לכם מה העיתוי המושלם לצורך פדיון כספי הפנסיה, תוך מזעור תשלומי מס הכנסה עד כמה שניתן.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה במיסוי פנסיוני באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ